Makijaż

Glass skin. Jak osiągnąć efekt „szklanej” cery?

Makijaż

Aktualizacja:

Glass skin po pochodzący z Korei trend, który zapewnia efekt nieskazitelnie gładkiej cery przypominającej taflę szkła. Makijażystka Marta Gąska zaprezentowała metodę na uzyskanie naturalnego blasku.

Koreański trend o nazwie „glass skin” cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno na wybiegach, jak i w mediach społecznościowych. Jego podstawą jest naturalnie świetlista, pozbawiona niedoskonałości cera, którą zapewnić może odpowiednia pielęgnacja. Azjatki uciekają się do kilkuetapowego rytuału, który powtarzają dwa razy dziennie. Do podstawowych kroków pielęgnacji skóry należą: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i złuszczanie. Osiągnięcie efektu świetlistej cery możliwe jest niezależnie od karnacji.

Efekt GLASS SKIN

Zdaniem makijażystki Marty Gąski kluczem do doskonałego makijażu są odpowiednie produkty:

Sukces tego makijażu zapewni wybór produktów, które są bardzo drobno zmielone, pięknie odbijają światło, ale bez ciężkiego brokatu

Przygotowanie cery dobrze zacząć od odpowiedniego nawilżenia. W tym celu należy nałożyć na twarz dobrze dobrany krem i podkład nawilżający. Na tak przygotowaną skórę można położyć puder. Mokry efekt zapewnią miałko zmielone drobinki rozprowadzone na całą twarz. Sprawi to, że świecenie będzie mocne, ale brokat zawarty w produkcie nie będzie rzucać się w oczy.

Zobacz też:

Codzienne nawyki, które szkodzą Twojej skórze

Martyna Wojciechowska gotowa na Sylwestra. Makijaż wykonała 11-letnia córka!

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień, na noc, pod oczy

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości