Znaki zodiaku

Horoskop dla panien – co mówią gwiazdy?

Znaki zodiaku

Aktualizacja:
Fot: Beeldbewerking / gettyimages.com

Horoskop dla panny dotyczy osób urodzonych pomiędzy 23 sierpnia a 22 września. Ich żywiołem jest ziemia, a planetą Merkury. Jak przedstawia się ich horoskop dzienny i tygodniowy? Co mówi horoskop dla samotnych panien?

Od tysięcy lat ludzie próbują odczytywać znaki zapisane w gwiazdach. Szukają w nich wskazówek dotyczących ich życia i przyszłości. Horoskop na dziś czy na jutro odzwierciedla położenie planet i innych ciał niebieskich w danym dniu. Uzyskujemy w ten sposób informacje, które należy interpretować odmiennie dla każdego znaku. Położenie danej planety może oznaczać bowiem coś zupełnie innego dla panny niż na przykład dla byka.

Panna – horoskop urodzeniowy i charakterystyka znaku

Osoby należące do tego znaku to prawdziwi perfekcjoniści. Każde rozpoczęte zadanie muszą doprowadzić do końca. Przekłada się to nieraz na skłonności pedantyczne oraz hipochondryczne, co niejednokrotnie wynika z przesadnej dbałości o higienę i porządek. Dla panny spore znaczenie ma estetyka. Kiedy sprawdza ona swój horoskop na dzisiaj lub na jutro, często czyta o konfliktach z innymi, mniej poukładanymi i gorzej zorganizowanymi współpracownikami lub znajomymi. Pannę charakteryzuje krytycyzm i drobiazgowość. Analityczny umysł i zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego sprawiają, że świetnie radzi sobie w kwestiach organizatorskich. Horoskop przedstawia ją jako ułożoną, ale równocześnie pozbawioną polotu i optymizmu. Wszystko podaje w wątpliwość i nie potrafi cieszyć się drobnymi rzeczami.

Horoskop codzienny jest pochodną horoskopu urodzeniowego. Nasze wrodzone skłonności, predyspozycje i cechy charakteru mają związek z ułożeniem ciał niebieskich w dniu naszych urodzin. Co ciekawe, panna urodzona w pierwszej dekadzie swojego znaku w wielu kwestiach różni się od osób z drugiej i trzeciej dekady. Jak wygląda to w praktyce? Okres pierwszej dekady trwa od 23 sierpnia do 1 września. Oprócz wpływu Merkurego odczuwalne są dodatkowe wpływy Słońca, co przekłada się u panny na wzrost zdolności w kierunku przedmiotów ścisłych, ucieczkę od towarzystwa i skoncentrowanie na własnych sprawach. Zupełnie inaczej będzie prezentować się horoskop na dzisiaj dla panny urodzonej w drugiej dekadzie, która rozpoczyna się 2 i trwa do 11 września. Z uwagi na dodatkowe wpływy Wenus, osoby te charakteryzują się znacznie większą towarzyskością, umiejętnością nawiązywania kontaktów i uczuciowością. Ich ciemną stroną jest lenistwo, próżność, a czasem także zbytnia rozwiązłość. Ostatnia grupę stanowią osoby urodzone w trzeciej dekadzie, czyli w okresie od 12 do 22 września. Tym razem nie odnotowano wpływu żadnej innej planety, ale zauważono podwójny wpływ Merkurego. Horoskop dzienny dla panny z tego okresu będzie podkreślał jej niezwykle ostrożny charakter, racjonalność i żyłkę do interesów. Z drugiej strony, panny w kontaktach z innymi wykazują się wyrachowaniem i skłonnościami do hipochondrii.

Horoskop dla samotnych panien

Kwestie uczuciowe są niezwykle skomplikowane w przypadku tego znaku zodiaku. Horoskop miłosny dla panien mówi, iż z uwagi na wspomniane wyżej cechy charakteru panny często po prostu nie potrzebują do szczęścia drugiej połówki. Lepiej czują się w samotności. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być głęboko skrywany brak samoakceptacji oraz niskie poczucie własnej wartości. Pomimo tego, iż horoskop tygodniowy czy nawet roczny będzie wskazywać na możliwości nawiązania ciekawej relacji, panna musi najpierw dopuścić do siebie myśl, że ideały po prostu nie istnieją. Osoby spod tego znaku mają bardzo wysokie wymagania nie tylko względem samych siebie, ale także innych, a szczególnie potencjalnych partnerów. Wymarzoną osobą dla pana spod znaku panny może być pani byk, z uwagi na wspólne dążenie do stabilizacji w życiu rodzinnym. Dobrze wróży także relacja z bliźniakiem. Pomimo różnic będą się wzajemnie uzupełniać i równoważyć. Horoskop dla samotnych panien odradza zawieranie związku z wodnikiem – panna będzie zmuszona załatwiać za niego wiele spraw, co z pewnością będzie ją irytować.

Horoskop miłosny dla panien udziela także informacji na temat tego, w jaki sposób wzbudzić zainteresowanie osób spod danego znaku zodiaku. W przypadku panny bardzo ważne jest wykazanie się intelektem, na przykład poprzez ciekawą rozmowę obfitującą w informacje i fakty dotyczące danego tematu. Nie powinien być to jednak pozbawiony puenty monolog, ale faktycznie interesująca wypowiedź z przesłaniem. Niezależnie od tego, czy jest to horoskop na maj, czerwiec, lipiec lub inny miesiąc, nie spodziewajmy się po pannie szybkiego romansu na jedną noc. Horoskop roczny dla panny przedstawia ją jako osobę bardzo konserwatywną, toteż jej zachowania w tej sferze również należą do tradycyjnych. Związek rozkręca się powoli, potrzebna jest więc ogromna cierpliwość i zaangażowanie drugiej strony. Jeśli jednak uda się nam przekonać do siebie pannę, możemy liczyć na szczere i długotrwałe uczucie.

Zobacz film: Na czym polega chiński horoskop partnerski?

Pozostałe wiadomości