Horoskop

Zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Polsce. "Uważajmy, by nie dać się zaczarować trudnym energiom"

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Oskar
Netkowski
Merkurja zapowiada zaćmienie księżyca
Dzień Dobry TVN Merkurja zapowiada zaćmienie słońca

Zaćmienie Księżyca nieźle nawywija w naszym życiu. Warto zapamiętać datę 16 maja 2022 roku, bo to właśnie wtedy na niebie będziemy mogli podziwiać to niezwykłe zjawisko. O tym, co za sobą niesie, opowiedziała astrolog Merkurja.

Zaćmienie Księżyca - gdzie i kiedy obserwować?

Formalnie jest to zaćmienie całkowite, ale z Polski będzie dostrzegalne jedynie jako częściowe. Zjawisko rozpocznie się przy zachodzie naszego satelity, na jasnym porannym niebie, dlatego być może trudno będzie cokolwiek zaobserwować. 16 maja, dokładnie około 04:30-04:40 tarcza Księżyca zniknie w cieniu Ziemi.

- Niestety, w maju czeka nas bardzo mocne, bo całkowite, zaćmienie Księżyca, widoczne także w Polsce. 16 maja przed wschodem Słońca, nad ranem, może zobaczyć, jak księżyc chowa się w cień Ziemi i zmienia zabarwienie na czerwonawo-brunatne - powiedziała astrolog Merkurja.

Zaćmienie księżyca - co przyniesie?

Zaćmienie Księżyca wiązało będzie się ze sporymi zmianami w naszym życiu. Warto zachować wszelką czujność i skupić się na chronieniu własnej energii.

- To zaćmienie Księżyca w znaku Skorpiona, więc emocje będą nami szarpać. Dużo zazdrości, podejrzeń i intryg. Z niektórych osób wyjdą jakieś ciemne nuty. Warto się przygotować, aby nie dać się zaczarować tym trudnym energiom. Warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa. Osoby ze stanami lękowymi mogą czuć, że to wszystko się nasila - mówiła Merkurja.

- Zaćmienie Księżyca, to nie tylko złe rzeczy. To również momenty, w których możemy wybrać nową życiową ścieżkę - dodała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości