Horoskop

Zęby, monety, biżuteria - jak interpretują złoto senniki?

Horoskop

Aktualizacja:

"Nie wszystko złoto, co się świeci" – to powiedzenie można by odnieść do interpretacji snu o tym cennym kruszcu. Okazuje się, że symbolizuje on nie tylko bogactwo, lecz także kłopoty. Złoto w senniku nie zawsze ma więc oczywiste znaczenie, przepowiadające bogactwo czy zmianę stanu cywilnego.

Sen o złocie bardzo często odnosi się także do aspektów naszej osobowości. Wiele mówi o kontaktach z innymi, sferze uczuciowej, a nawet zawodowych ambicjach. Pojawienie się go w marzeniu sennym może pomóc lepiej zrozumieć naszą psychikę i ukryte potrzeby czy przeżycia.

Znaczenie złota w senniku

Złoto kojarzy się z bogactwem i luksusem. Jest atrybutem arystokracji, ale też symbolem boskości, niezniszczalności i trwałości. Ponadto bardzo często łączy się je także z emblematem słońca przez wzgląd na podobną, żółtą barwę. Złoto w senniku symbolizuje natomiast oświecenie, prawość i radość. We śnie może pojawić się pod różnymi postaciami, np. monet, korony, zębów, biżuterii czy sztabki. Znalezienie go przepowiada nam otrzymanie jakiegoś spadku lub jest zwiastunem wielkiej miłości.

Sen o złocie wbrew pozorom nie tylko przepowiada bogactwo i wpływy. Taka wizja może także symbolizować nasze wartościowe cechy psychiczne i umysłowe, jak np. szlachetność, hojność czy mądrość. Podziwianie złota we śnie wskazuje, że potrafimy docenić to, co ma prawdziwą wartość. Jednocześnie jednak jest to wskazówka, byśmy nie ulegali pokusie niewiele wartych błyskotek, tylko skupiali się na tym, co ważne. W senniku złote buty lub ubranie w tym kolorze oznaczać mogą szacunek i popularność. Z drugiej strony wskazują też na lekkomyślne podejście do życia. Posiadanie złota we śnie oznacza, że mamy wiele pięknych cech i warto o nie dbać i je w sobie pielęgnować, bo czynią one nas naprawdę wyjątkowymi. W innym znaczeniu jest to też odzwierciedlenie wielu pochlebców, jakich mamy w realnym życiu.

Jeśli w senniku widzimy złoto, to zwiastuje to nam dobrobyt lub znaczną poprawę sytuacji finansowej. Zapowiada też pomyślną realizację planów i zyski w interesach. Z kolei przetapianie złota w śnie może oznaczać daremne wysiłki. Płukanie go zaś przepowiada nam sukcesy, które jednak przyjdą do nas jako efekt ciężkiej pracy. Z kolei kiedy w fantazji rozdajemy ten cenny kruszec, świadczy to o naszej hojności i chęci dzielenia się z innymi.

Widok złotych zębów we śnie jest według sennika omenem podwyższenia statusu społecznego, a sztabka tego kruszcu jest symbolem ulotności, przypominając, abyśmy doceniali w życiu to, co mamy.

Sennik: złoto – kiedy jest złą wróżbą?

Sen o złocie może zwiastować utratę czyjegoś zaufania lub pieniędzy. Jeśli je kradniemy, możemy stracić szacunek otoczenia. Taka wizja sugeruje też chciwość i przebiegłość. Warto więc zastanowić się, czy w realnym życiu nie próbujemy dojść do zysku za wszelką cenę, nie zważając na konsekwencje swojego działania. Jeśli zdarza nam się we śnie kraść złoto, to według sennika być może patrzymy zawistnie na innych, nie doceniając tego, co mamy. Warto więc taką wizję potraktować jako zaproszenie do głębszego przemyślenia swojego postępowania i zmianę sposobu myślenia.

Znalezienie złota lub jego wydawanie może symbolizować szczęście w miłości. Zgubienie go zaś zwiastuje utratę bliskiej nam osoby i ostrzega przed złodziejami. Warto wiedzieć, że złoto we śnie może informować o naszej silnej potrzebie akceptacji, bycia zauważonym czy imponowania otoczeniu. Często taka wizja jest przestrogą, kiedy pieniądze zaczynają dla nas odgrywać nadrzędną rolę. To wskazówka, że być może zbytnio koncentrujemy się na sprawach finansowych i mamy tendencję do nadmiernego kalkulowania czy nawet pazerności. Natomiast złote monety we śnie według sennika ostrzegają nas przed nietrafionym zakupem, który zamiast korzyści, przyniesie same straty.

Co oznacza w senniku złota biżuteria?

Złota biżuteria w interpretacji sennika może informować, że być może zbyt dużą wagę w życiu przywiązujemy do rzeczy materialnych. Sugeruje też, że traktujemy czasami ludzi zbyt powierzchownie. Według sennika biżuteria ze złota, której mamy na sobie w nadmiarze, może też być przestrogą przed złymi ludźmi. Z kolei ta subtelna, widziana na kobiecie, kojarzona jest z uwodzeniem. Do tego jest symbolem atrakcyjności i pewności siebie. Może więc zapowiadać namiętność.

Ciekawą wróżbę według sennika stanowi korona ze złota. Zapowiada ona awans w pracy lub wyróżnienie i uznanie za to, co robimy. W senniku złota obrączka przepowiada natomiast wstąpienie w związek małżeński. Jej zgubienie zaś możemy interpretować jako złą wróżbę zwiastującą jego rozpad lub nawet zdradę. Co więcej, złota obrączka w śnie może też odzwierciedlać nasze obawy i niepokoje związane ze ślubem. Znalezienie jej natomiast wskazuje, że pogodzimy się z osobą, z którą coś nas poróżniło.

Fantazja może dotyczyć też złotych kolczyków. W senniku są one symbolem szlachetności. Ich znalezienie jest dobrą wróżbą zwiastującą zyski. Złoty pierścionek według sennika oznacza z kolei szczęście rodzinne, ciepło i miłość.

Co o śnie, w którym przygotowujemy się do ślubu, mówi sennik?

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości