Horoskop

Sen o gęsiach - jak należy go interpretować?

Horoskop

Aktualizacja:
Gęsi białe

Gęsi to zwierzęta, które stosunkowo często pojawiają się w snach, nawet u osób, które nigdy nie miały z nimi styczności. Nie wiesz, jak interpretować sen, w którym się pojawiła gęś? Poznaj najpopularniejsze wątki, które się pojawiają i zobacz, jak można odczytać każdy z nich według sennika.

Sen o gęsiach, podobnie jak większość snów, może mieć kilka różnych znaczeń. Często w sennikach wymienia się trzy podstawowe, czyli: ostrzeżenie o zbliżającym się niebezpieczeństwie, możliwość szybkiego wzbogacenia się oraz równie szybkiego bankructwa. W zależności od detali pojawiających się we śnie można uzyskać jego znacznie dokładniejszą interpretację.

>>> Zobacz też: "Przyśniła mi się krew!" Co może oznaczać krew z nosa lub wypadające zęby?

Gęsi we śnie – co oznacza ich obecność?

Gęś może być zapowiedzią zmian nie tylko w kwestii finansowej, lecz także w sferze relacji międzyludzkich. Jeśli zwierzę pojawia się we śnie, oznacza to, że za jakiś czas pojawi się okazja, dzięki której lepiej poznasz osoby ze swojego otoczenia i dowiesz się, które z nich są prawdziwymi przyjaciółmi, a których lepiej pozbyć się ze swojego życia. Być może czeka cię też jakieś nowe wyzwanie, które pozwoli ci spędzić więcej czasu z dalekim znajomym, a jednocześnie zacieśnić więzi i zyskać nowego kolegę. Sen o gęsiach w odniesieniu do relacji rodzinnych wskazuje na udane pożycie małżeńskie, jest także symbolem bezpieczeństwa finansowego i równowagi domowego budżetu. Osoby zakochane powinny zwrócić większą uwagę na swojego partnera, bliżej przyjrzeć się jego potrzebom oraz marzeniom – różnice w spojrzeniu na świat mogą okazać się na tyle duże, że uczucie szybko wygaśnie. Dla ludzi samotnych gęsi we śnie są zwiastunem nowej i ciekawej znajomości, która może przerodzić się w coś więcej.

>>> Zobacz też:

Znaczenie snu o pszczołach

Według senników, widząc gęsi we śnie, warto powstrzymać się od podpisywania nowych umów biznesowych – ryzyko straty pieniędzy będzie zbyt wysokie. Nie należy także brać udziału w licytacjach czy próbować hazardu, ponieważ w najbliższym czasie może to stać się najprostszą drogą do bankructwa.

Atakująca gęś zwiastuje pojawienie się nowej osoby w otoczeniu. Jeśli nieznajomy człowiek zachowa się nieuprzejmie, będzie odnosił się do innych z wyższością – warto jak najszybciej pozbyć się go ze swojego życia, ponieważ nie wniesie on nic dobrego.

Zobaczyć martwą gęś we śnie również nie jest korzystną wróżbą na przyszłość. Stanowi zapowiedź dużego rozczarowania oraz niebezpieczeństwa, które może spotkać nie tylko śniącego, lecz także członków jego rodziny. Taki sen często interpretowany jest też jako ostrzeżenie przed możliwością spowodowania wypadku, wywołanego roztargnieniem lub nieodpowiednim zachowaniem na drodze albo bycia świadkiem wypadku czy awarii samochodowej.

Sennik: rodzaje gęsi a znaczenie snu

Prawidłowa interpretacja snu zależy także od rodzaju zwierząt, które się w nim pojawiły. Według senników jest to ważny aspekt, który może znacząco zmienić ogólne znaczenie snu.

  • Biała gęś – traktowana jest jako zapowiedź gości, zmiana pogody oraz pojawienia się nowego źródła dochodu.
  • Czarna gęś – we śnie oznacza, że warto zwrócić uwagę na swoje odczucia i pozwolić w najbliższym czasie zdecydować intuicji.
  • Szara gęś – to symbol apatii, marazmu, ogólnej niechęci do życia i braku zainteresowań, który nierzadko prowadzi do problemów natury psychicznej.
  • Samotna samica gęś – w niedalekiej przyszłości możesz popełnić duży błąd z powodu nieuwagi i roztargnienia.
  • Rodzina gęsi – niedługo uda ci się zrealizować coś, co było od dawna planowane.

Jeśli we śnie widzisz gęsi domowe, oznacza to, że już niedługo zmieni się twoja życiowa sytuacja. Możesz spodziewać się nie tylko ogólnej poprawy nastroju, lecz także wyższego statusu społecznego oraz awansu. Podwyżka w pracy jest znacznie bardziej prawdopodobna, jeśli gęsi domowe gromadzą się w jednym miejscu. Warto zwrócić uwagę także na ilość zwierząt. Większa grupa gęsi oznacza, że twój głos będzie decydujący w ważnej sprawie, z kolei jeden gąsior jest symbolem dużej wiedzy oraz zapowiedzią pojawienia się okazji do jej wykorzystania w realnym świecie.

>>> Zobacz też: Spanie na brzuchu, plecach czy boku – która z pozycji jest najzdrowsza?

Dzikie gęsi w sennikach są utożsamiane z masą możliwości i szans, których nie zauważasz na co dzień, a które mogłyby pozytywnie wpłynąć na twoją sytuację finansową. Stado dzikich gęsi to z kolei zapowiedź niezbyt przyjemnego towarzystwa w najbliższych dniach. Jeśli udało ci się we śnie złapać dzikiego gąsiora, oznacza to, że niedługo dostaniesz zaproszenie na ślub od kogoś z bliskich ci osób.

W snach często pojawiają się nie tylko gęsi, lecz także inne zwierzęta domowe. Według niektórych senników warto interpretować wtedy marzenie senne jako całość, a nie skupiać się na znaczeniu obecności poszczególnych zwierząt. Gęsi w towarzystwie koguta oznaczają nadchodzące zmiany, których od jakiegoś czasu starasz się unikać, z kolei stado gęsi w towarzystwie kur – stanowi zapowiedź przyjemnej niespodzianki, która spotka cię w niedalekiej przyszłości.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości