Horoskop

Sennik - jak interpretować sny, w których pojawia się drzewo?

Horoskop

Aktualizacja:
drzewo

Drzewo symbolizuje siłę nie tylko natury, lecz także człowieka. Często odnosi się również do duchowości. W dawnych kulturach wierzono, że drzewa zamieszkują driady, w wielu kulturach wiązano je również z poszczególnymi bogami. A jak dzisiaj sennik interpretuje sny, w których pojawia się drzewo?

Drzewo stanowi symbol siły, zarówno tej fizycznej, jak i duchowej, dlatego interpretacje snów często wskazują właśnie na te aspekty naszego życia. Jednak czy każdy sen o drzewie jest zapowiedzią dobrych dla śniącego wydarzeń? Jak sennik wyjaśnia sny, w których pojawia się drzewo ścięte albo przygotowane na opał? Poniżej przedstawiamy najczęściej pojawiające się w naszych snach motywy związane z drzewami i ich znaczenia.

Sen, w którym pojawia się drzewo – ogólna interpretacja

Drzewa często pojawiają się w naszych snach, dlatego też sennik podaje dość szczegółowe hasła związane z tym tematem. Można w nim znaleźć takie zagadnienia, jak „drzewo iglaste” „drzewo złamane”, a także odniesienia do konkretnych gatunków tej rośliny.

W śnie o drzewie ważne jest, w jakim stanie się ono znajduje, gdyż sennik wiąże to ze zdrowiem osoby śniącej. Dorodne drzewo o dużej koronie i zdrowych liściach oznacza dobrobyt dla śniącego, a także dobry stan ducha i ciała. Jeżeli liście są pożółkłe, przegniłe czy dotknięte różnymi chorobami, w najbliższej przyszłości można spodziewać się nieprzyjemnych wydarzeń, które prawdopodobnie wpłyną na zdrowie psychiczne lub fizyczne. Drzewo z opadającymi liśćmi lub całkowicie ich pozbawione często natomiast zwiastuje stratę albo wypadek.

Sennik: drzewo ścięte – co oznacza?

Ścięte drzewo jest często pojawiającym się motywem w snach. W tym przypadku dla interpretacji snu istotne jest to, czy w marzeniach sennych widzi się sam moment ścinania drzewa, samemu się je ścina, czy też zostało ono ścięte już jakiś czas temu. Sama ścięta roślina to symbol straconych nadziei. Może nawiązywać do utraconych marzeń, a także uczuć czy planów na przyszłość. Samodzielne ścinanie drzewa bywa zwiastunem tego, że w krótkim czasie osoba śniąca dozna zawodu ze strony innych osób, szczególnie bliskich.

Jeżeli we śnie osoba śpiąca widzi sam moment ścinania drzewa, może spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości sama sobie zaszkodzi swoim zachowaniem. Zwłaszcza jeśli będzie pełna pychy czy buty. Nieco inaczej interpretowany jest sen o ścinaniu drzewa suchego lub chorego. Wówczas sennik wskazuje na to, że można spodziewać się śmierci bliskiej, chorej osoby.

Co oznacza płonące drzewo? Sennik

Płonące drzewo sennik interpretuje jako zwiastun trudnych dla śniącego chwil. Jeżeli w śnie pojawia się sam moment podpalenia drzewa, oznacza to stratę bliskiej osoby i żałobę po niej. Jeżeli natomiast w marzeniach sennych widać drzewo już płonące, może odnosić się to do napiętych stosunków z bliskimi osobami i stanowić zwiastun intensywnej kłótni lub trudnych do ułożenia spraw z rodziną.

Złamane drzewo we śnie – co mówi sennik?

Sennik wiąże złamane drzewo pojawiające się we śnie z wewnętrznymi rozterkami osoby śniącej. Taki sen może wskazywać na negatywne emocje, jakie towarzyszą jej w ciągu dnia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Może też zwiastować nadejście depresji, która często wiąże się ze wspomnianymi trudnościami.

Sennik – co oznacza sen o drzewie brzozie lub dębie?

Brzoza w snach kojarzona jest z symbolem kobiecości, a także czystości. Uważa się, że gdy ten gatunek drzewa pojawia się w marzeniach sennych, może to oznaczać znalezienie szczęścia w miłości, a także dobrą kondycję psychiczną. Jeśli jednak to drzewo jest chore lub złamane, może to oznaczać niepowodzenie w miłości lub brak porozumienia z ukochaną osobą.

Dąb to z kolei symbol męskości, mądrości oraz odwagi. Pojawienie się tego drzewa w marzeniach sennych wskazuje na to, że osoba śniąca jest pewna siebie i swoich racji. Taki sen można też interpretować jako zachętę do czerpania przykładu z męskich autorytetów w rodzinie. Widok dębu chorego lub złamanego może natomiast zwiastować upadek tego autorytetu, a także chorobę w rodzinie.

Inne często pojawiające się w snach drzewa to m.in. buk, cedr oraz drzewa owocowe takie jak grusza czy jabłoń.

Buk to pewność siebie. Pojawiający się w śnie może zwiastować, że otrzymamy wsparcie od bliskiej osoby.

Cedr natomiast uważany jest za symbol siły. Szczególnie takiego snu powinny wyczekiwać osoby, które mają kłopoty ze zdrowiem lub borykają się z różnego rodzaju problemami.

Grusza związana jest ze stosunkami międzyludzkimi, szczególnie z miłością. To symbol witalności i kobiecości. Bardzo podobne znaczenie ma jabłoń pojawiająca się w snach. Może też ona zapowiadać obfitujący w sukcesy i pożytki materialne okres w życiu śniącej osoby.

Zobacz też:

Wróg we śnie – w jaki sposób interpretuje ten motyw sennik?

Pocałunek – co mówi sennik?

Co według sennika oznacza sen o lodach?

Zobacz wideo: Co pić, żeby się wyspać? Radzi Agnieszka Cegielska

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości