Sen o weselu i jego interpretacje. Jaki przekaz kryje się we śnie o weselu?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Sennikowy motyw snu o weselu zwiastuje zwykle pozytywne rzeczy, które mogą się wydarzyć w życiu śniącego. Zmiana na lepsze, stawanie się bardziej odpowiedzialnym, powodzenie w małżeństwie lub znalezienie idealnej „drugiej połówki” to tylko niektóre znaczenia. Niestety – są też gorsze interpretacje.

Sen o weselu może oznaczać istotną zmianę w życiu lub wieszczyć znalezienie prawdziwej miłości. Zgodnie z sennikiem interpretacje snu o przyjęciu weselnym różnią się w zakresie m.in. tego, czy wizja senna przedstawia udział w weselu własnym, czy weselu kogoś innego. W pierwszym wypadku, o ile nie śni się o innej małżonce, niż tej rzeczywistej, sen wyraża znalezienie „drugiej połówki” lub powodzenie w długoletnim związku. Co ciekawe, dobra zabawa na cudzym weselu może być zwiastunem niepowodzenia i trudności, które niedługo się pojawią.

Co sennik mówi o śnie o weselu?

Sen o weselu może być oznaką zarówno czegoś dobrego, jak i złego, ale najczęściej wiąże się z pewną zmianą. Wesele to wszak ten moment w życiu każdego człowieka, który łączy się z porzuceniem tego, co było i otwarciem się na nowe.

Zgodnie z powyższym sen o weselu może oznaczać sugestię, że dorasta się do pewnego bardziej dojrzałego modelu życia. Może wyrażać zmierzanie w kierunku życia bardziej ustabilizowanego i odpowiedzialnego. W tym kontekście taka wizja wcale nie musi wiązać się ze zmianami na polu relacji międzyludzkich. Wprost przeciwnie – sen o weselu może oznaczać zmianę podejścia do pracy i rozwoju osobistego na lepszy i efektywniejszy.

Udział we śnie w weselu własnym a weselu cudzym – jak różni się znaczenie snu?

Zapowiedź pozytywnych zmian to przede wszystkim znaczenie, które należy wyczytać ze snu o udziale w czyimś weselu. Może to być udział w weselu siostry, brata, syna, córki, kolegi, koleżanki lub kogokolwiek innego. Według sennika obecność na cudzym weselu może oznaczać nie tylko zapowiedź sukcesów, lecz także zmiany w życiu uczuciowym. Kto wie, czy po takim śnie nie pozna się ostatecznie tej „drugiej połówki”?

Sen o weselu może jednak mieć bardziej prozaiczne znaczenie. Jeśli przychodzi w momencie, gdy w życiu osoby śniącej dominuje na co dzień rutyna, to jasny i niezaprzeczalny znak, że pragnie ona więcej rozrywki. Sen o weselu wyraża wówczas niezaspokojoną potrzebę uczestniczenia w jakiejś zabawie, imprezie czy po prostu chęć częstszego spotykania się ze znajomymi.

Sen o udziale we własnym weselu wyraża udane małżeństwo, które niebawem się zrealizuje. Jeśli jednak jest się już w związku małżeńskim, sen o własnym weselu może być albo wyrazem udanego i pozytywnego wspomnienia, albo też wróżbą na przyszłość, przepowiadającą powodzenie w małżeństwie. Jeśli jednak na własnym weselu jest się z innym małżonkiem lub małżonką niż w rzeczywistości, to wizja taka może oznaczać trudności w relacji, strach przed utratą obecnej „drugiej połówki” lub wprost przeciwnie – chęć poznania kogoś innego i wyczerpanie się obecnego związku w jego dotychczasowej formule. Ze względu jednak na to, że ludzka wyobraźnia potrafi płatać figle, do wszelkich tego typu sennych przedstawień należy podchodzić z należytym dystansem i ostrożnością.

Rodzaj zabawy na przyjęciu weselnym decyduje o ostatecznym znaczeniu snu

Interpretacje snów bywają trudne i niejednoznaczne. Doskonale świadczy o tym fakt, że różne senniki przypisują inne znaczenia nawet tym samym typom snów. Pewnym kryterium, które zawsze wpływa na ostateczny charakter odczytanego snu, jest rodzaj zabawy na weselu.

Jeżeli w trakcie snu bawi się na weselu w charakterze gościa, oznacza to zmianę dotychczasowego życia na lepsze. Taniec na weselu w przypadku osób samotnych może być swoistym sygnałem ostrzegawczym – wbrew pozorom jednak nie przed tym, aby za bardzo nie izolować się od ludzi, a przed poznaniem nieodpowiedniego partnera lub partnerki.

Paradoksalnie wiele senników interpretuje wyśmienitą zabawę na przyjęciu weselnym jako komunikat informujący o tym, że zbliża się rozdział w życiu pełen łez, smutku i żalu. Tego rodzaju senniki wskazują także, że sny, w których źle bawi się na weselu, jest się niezadowolonym na przyjęciu, wieszczą o uniknięciu jakiegoś dużego nieszczęścia w przyszłości.

Przypominając sobie sen, warto zwrócić uwagę na szczegóły. Przykładowo, jeśli strój pana młodego bądź panny młodej jest zabrudzony, rozdarty lub pognieciony, to wizja taka definitywnie jest symbolem nieszczęścia w przyszłym lub obecnym małżeństwie. Szczegóły snu o weselu dotyczą także otoczenia. Nazbyt pijani goście weselni zdaniem sennika mogą symbolizować sytuację, w której osoba śniąca nie będzie chciała przyjąć do wiadomości negatywnego stanu rzeczy, dotyczącego kogoś bliskiego.

Zobacz też:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandr Zubkov/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości