Horoskop

Sen o czekoladzie - co oznacza? Jakie interpretacje proponuje sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
Tracey Kusiewicz/Foodie Photography/Getty Images

Czekolada według sennika jest zazwyczaj symbolem słodkiego życia, bogactwa i sukcesu. Jeśli jednak zależy ci na pogłębionej interpretacji marzenia sennego, postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Sprawdź, jak poprawnie odczytać sny, w których pojawiła się czekolada.

Dla wielu osób czekolada stanowi symbol idealnie słodkiej, uzależniającej przekąski. Nie bez przyczyny często pojawia się w ludzkich snach. Zazwyczaj jest oznaką czegoś dobrego, zwiastuje powodzenie w życiu i w finansach. Czasem jednak może być odzwierciedleniem podświadomych pragnień i obaw śniącego. Co symbolizuje czekolada i w jaki sposób zmienia się interpretacja snu w zależności od kontekstu, w którym występuje? Poznaj najpopularniejsze sny z czekoladą i zobacz, co oznaczają.

Sennik: czekolada – jak szczegóły wpływają na znaczenie snu?

Czekolada często śni się jej prawdziwym wielbicielom. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tego deseru, a kostka czekolady do kawy lub herbaty zawsze dodaje energię, sen nie bez powodu kojarzy ci się w pozytywny sposób. W rzeczywistości czekolada jest synonimem przyjemności, dobrego humoru i miło spędzonego dnia. W podobny sposób należy też odczytywać sen o niej. Według senników zobaczenie czekolady we śnie to oznaka stabilizacji, bezpieczeństwa finansowego i zbliżającej się podwyżki, awansu lub wygranej na loterii. Jeśli w swoim śnie kupujesz czekoladki, oznacza to, że pod względem materialnym niczego nie będzie ci brakowało, a w razie potrzeby będziesz w stanie pomóc swoim bliskim.

Sennik proponuje także inną interpretację snu, zwłaszcza jeśli nie chodzi o tabliczkę czekolady, a np. o cukierki czekoladowe. Jeśli śnisz o tym, że kupujesz je w dużych ilościach, być może w niedalekiej przyszłości czeka cię miła niespodzianka ze strony przyjaciela. Jeśli natomiast dzielisz się czekoladą ze swoim partnerem i oboje ją zjadacie, sen należy interpretować jako wzmocnienie waszej relacji oraz gotowość do wspólnego życia, dzielenia się wszystkimi radościami i smutkami.

Sen, w którym pojawia się więcej osób jedzących czekoladę, może być sygnałem, że niedługo wydarzy się coś przykrego, ale nawet jeśli będzie to trudna sytuacja, w najbliższym otoczeniu zawsze znajdą się osoby, które będą cię wspierać i z chęcią pomogą rozwiązać wszystkie problemy.

Jeśli jesz czekoladę w samotności, być może w twoim życiu za jakiś czas pojawi się nowa miłość lub przyjaciel. Osoby, które założyły już rodzinę, prawdopodobnie będą miały okazję odświeżyć znajomości z kimś, z kim kiedyś były blisko lub poprawić relacje z dalekimi krewnymi.

Czekolada we śnie a płeć śniącego – na czym polega rozróżnienie w senniku?

W zależności od tego, czy czekolada pojawiła się we śnie kobiety, czy mężczyzny, sen można interpretować w nieco inny sposób. W przypadku kobiet sen o czekoladzie jest zazwyczaj związany nie tylko ze strefą materialną, lecz także duchową, uczuciową. Może symbolizować ich przywiązanie do danej osoby (jeśli we śnie jedzą czekoladę z kimś), podświadomie sugerować, co czują względem kogoś (dzieląc się czekoladkami lub nie) itd.

U mężczyzn czekoladowy sen traktowany jest jako symbol bogactwa, dostatku i spełnienia zawodowego. Rzadko wskazuje on na coś innego niż kwestie materialne. Jeśli mężczyzna otrzymuje we śnie ciasto czekoladowe, czekoladę lub cukierki czekoladowe od któregoś ze swoich przełożonych albo rodziców, może zwiastować to niespodziewany przypływ gotówki, świetną okazję biznesową lub możliwość zawarcia korzystnej umowy.

Czekolada – jakie znaczenie ma jej ilość we śnie?

  • Jesz czekoladę w dużych ilościach? Taki sen oznacza, że pora zastanowić się nad swoimi priorytetami, jeszcze raz ustalić swoje cele i plany oraz przemyśleć wartości, którymi się kierujesz. Być może w ostatnim czasie cała twoja uwaga poświęcona była tylko przyjemnościom, przez co zdarzyło ci się zapomnieć o obowiązkach, przyjaciołach i rodzinie.
  • Im więcej czekoladek pojawia się we śnie (których nikt nie zjada), tym więcej wspaniałych chwil czeka cię w najbliższym czasie. Ilość czekoladek oraz cukierków czekoladowych symbolizuje ilość nie tylko dobrych wspomnień, lecz także dóbr materialnych, które pojawią się w twoim życiu.
  • Jeśli duża ilość czekolady pojawia się we śnie młodej dziewczyny, oznacza to, że wielu mężczyzn jest nią zainteresowanych. W jej otoczeniu znajdują się także cisi wielbiciele. Jeśli we śnie jeden z chłopaków daje jej w prezencie pudełko czekoladek, to już niedługo usłyszy ona wyznanie miłości.

Sennik: gorzka i biała czekolada – znaczenie snu

Gorzka czekolada we śnie może być podświadomym sygnałem dla śniącego, że nie jest zadowolony ze swojego życia seksualnego. Może to oznaczać, że partnerzy różnią się temperamentem i mają inne potrzeby. Biała czekolada jest z kolei symbolem luksusu, przyjemności i nowych, ekscytujących doświadczeń.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Czekolada - królowa słodyczy. Skąd się wzięła?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości