Sennik: wpaść do wody we śnie. Jak rozumieć sen o wpadaniu do wody?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Kiedy nagle wpadamy do wody, jest to na długo traumatyczne przeżycie. Kiedy dzieje się to we śnie, sen zmienia się w koszmar. Sennik opisuje, co oznacza wpaść do wody. Czy sen o wpadaniu do wody jest tylko ostrzeżeniem? A jaka jest interpretacja w senniku snu, w którym dziecko wpada do wody?

Wśród sennych motywów, jakie miewają ludzie na całym świecie są m.in. te dotyczące wody. Ponieważ jego ujęcie jest bardzo rozbudowane, należy dokładniej przeanalizować kontekst całego snu i sytuację, którą widzieliśmy. Sennik mówi, że kiedy we śnie mamy wpaść do wody dostajemy sygnał z podświadomości, że powinniśmy przemyśleć swoje zachowanie. To, co jeszcze znaczy wpaść do wody, dokładnie tłumaczy sennik.

Bez względu na to, czy sen o wpadaniu do wody dotyczy nas, czy osób trzecich, jest on nieprzyjemny i zazwyczaj uważamy go za koszmar. Chcąc dowiedzieć się, jakie przesłanie płynie ze snu, trzeba przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów na jego temat. Sennik opisuje, co znaczy wpaść do wody, jednak okoliczności sennej sytuacji mogą być różne, a to z kolei wiąże się z tym, że inaczej należałoby podejść do interpretacji. Według tego, co czytamy w senniku, wpadanie do wody w podstawowym tłumaczeniu jest związane najczęściej ze zmianami, ale interpretacji jest więcej. I nie wszystkie z nich odnoszą się do zmian, dlatego im więcej przypomnimy sobie rano detali, tym lepiej.

Sennik "wpaść do wody" – kto do niej wpada?

Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy do wody wpadamy my, czy ktoś inny. Sennik informuje nas, że kiedy to my wpadamy do wody, sen może być sygnałem płynącym z naszej podświadomości, że nasze zachowanie w obliczu jakiejś sytuacji lub osoby jest nie takie, jak powinno i należy je przemyśleć. W senniku czytamy, że wpadanie do wody jest dla nas ostrzeżeniem przed dalszym postępowaniem, które być może kogoś krzywdzi. Dalej, ten sam sennik podaje, że kiedy wpadamy do wody i toniemy, jest to zwiastun, że przed nami ciężka i mozolna praca, która jednak finalnie będzie nagrodzona sukcesem.

Jeżeli sen dotyczy innej osoby, należy zwrócić uwagę, czy w naszym śnie jest ona już w wodzie, czy dopiero do niej wpada. Sennik mówi, że obserwowanie we śnie, jak ktoś wpada do wody ma podobną interpretację do poprzedniej i dotyczy wyrządzania krzywdy. Jednak, kiedy sen dotyczy tego, że ktoś już jest w wodzie, wtedy powinniśmy zachować wobec tej osoby ostrożność, bo może mieć wobec nas nieczyste zamiary.

Sennik. Dziecko wpadające do wody

Osobą, którą możemy ujrzeć w wodzie jest dziecko. Sama obecność dziecka w snach najczęściej jest utożsamiana z nowym etapem w życiu. Jak czytamy w senniku, sen, w którym dziecko wpada do wody jest stosunkowo rzadki. Częściej możemy ujrzeć, że dziecko jest już w wodzie i tonie. Sen ten będzie jeszcze bardziej nieprzyjemny niż gdyby dotyczył dorosłego, jednak jest nie mniej ważny w przekazie. Sennik podaje, że dziecko wpadające do brudnej wody albo do bagna ma być dla nas ostrzeżeniem. Prawdopodobnie sen dotyczy sprawy, która już jest w toku, ale idzie w niewłaściwym kierunku. Jest to przestroga, że jej finał może być inny niż byśmy sobie tego życzyli. Według tego, co zawiera sennik, dziecko, które wpada do brudnej wody daje nam sygnał, że będziemy musieli się natrudzić i włożyć wiele energii w to, by kontynuować pomyślnie swoje działania. Sen, w którym jest tonące dziecko może także odzwierciedlać zagubienie i poczucie utraty niezależności.

Zupełnie inną interpretację sennik daje dla snów, gdzie dziecko wpada do czystej wody. Może to być na przykład basen albo jezioro. Pomimo tego, że widok wpadającego do wody i tonącego dziecka zawsze jest trudny, sen, w którym akwen jest krystalicznie czysty ma wymiar pozytywny, bowiem odzwierciedla czyste intencje i uczucia. Dalej w senniku znajdziemy wzmiankę, że kiedy dziecko wpadające do wody i tonące będzie potrafiło samo się uratować, jest to dla nas zwiastun, że mamy zachować czujność, ale ważna dla nas sprawa sama powinna zakończyć się pozytywnie. W przypadku, gdy pomoc kogoś z zewnątrz jest niezbędna, w rzeczywistości również musimy się nastawić na konieczność przyjęcia dodatkowej pomocy.

Sennik. Wpaść do wody czystej albo brudnej

Wpaść do wody to zdaniem sennika dobry bądź zły znak, w zależności od tego, jaki jest poziom jej zanieczyszczenia. Jeżeli wpadamy do nieskazitelnie czystej wody, możemy się spodziewać, że spotka nas nieoczekiwana radość i szczęście. Niestety wpaść do wody brudnej i mętnej to, jak czytamy w senniku, zły omen. Sen o tym motywie będzie nas ostrzegał przed życiowym błędem, jaki możemy popełnić w najbliższej przyszłości. Sennik podkreśla, że wpadanie do wody brudnej to przestroga, że po podjęciu złej decyzji nie będzie od niej odwrotu i jej konsekwencje będą rzutowały na nasze życie.

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Thomas Barwick/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości