Gwiazdy

Yoav Enoch. Bezdomny, który podbija domy mody

Gwiazdy


Yoav Enoch to 19-letni Izraelczyk, który stoi u progu światowej kariery w modelingu. Dziś dostaje propozycje współpracy ze znanymi domami mody. Jeszcze dwa lata temu żył na ulicy pogrążony w nałogu. Jego los odmieniła polska fotografka. Poznajcie jego historię. Z modelem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. W naszym studiu gościliśmy Martę Wojtal, który opowiedziała nam o spotkaniu z modelem.

Zdjęcie, które odmieniło wszystko

Dwa lata temu Yoav Enoch był mieszkał na ulicy. Pewnego dnia, kiedy spacerował po plaży z psem zaczepiła go polska fotografka. Marta Wojtal nie potrafiła odmówić sobie zrobienia mu zdjęcia. Yoav zdjął kurtkę i z nagim torsem, paląc nonszalancko papierosa zapozował przed obiektywem Marty. Oboje byli bardzo zadowoleni z efektu.

Zdjęcie wyszły wspaniale. I to do tego stopnia, że chwilę później dostałem propozycję wzięcia udziału w kampanii reklamowej.

-wspomina Enoch.

Do Yoava odezwała się również agencja modelingowa.

Model wspomina, że w czasie, kiedy zaczepiła go polska fotografka był w bardzo złej formie psychicznej. Yoav zmagał się z załamaniem psychicznym, co było wynikiem uzależnienia od narkotyków.

Nie spałem kilka dni i włóczyłem się ulicami majacząc. Zabrano mnie do szpitala psychiatrycznego. Trafiłem tam dwa dni po spotkaniu z Martą.

Przeszłość mobilizuje go do pracy

Marta Wojtal pomogła Izraelczykowi w późniejszej karierze. Yoav Enoch dostał kilka interesujących propozycji, w tym zaproszenie do kampanii obuwia.

Model mieszka obecnie w Tl Awiwe razem ze swoją mamą i dba o swoje zdrowie.

Jestem niebiorącym narkomanem. Najmniejsza dawka psychoaktywnej substancji mogłaby spowodować ponowną psychozę o pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Nigdy nie zapomnę tego złego czasu. To mnie mobilizuje. Muszę być skupiony i będę się trzymał swoich wielkich planów.

- wspomniał Yoav w rozmowie z Robertem Stockingerem.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości