Mężczyźni na Instagramie. Kim jest #instaboy?

W dzisiejszym programie, na temat zjawiska #instaboys wypowiedzieli się sami zainteresowani. W reportażu Dzień Dobry TVN wystąpił Jędrzej Rusin i Sebastian Kowalczyk, a w studiu gościł Mans Vechess, Marina Szpotowicz, Jolanta Rosińska oraz Małgorzata Majewska.

Życie instachłopca w dużej części upływa na portalach społecznościowych, a każda nowa stylizacja, zdjęcie i post skupiają na nim uwagę rzeszy obserwujących. Kluczem do sukcesu jest systematyczne i regularne publikowanie materiałów, które mają za zadanie wygenerować jak najwięcej polubień i nowych obserwujących.

Fani oczekują tego, że będę dodawać InstaStory, opowiadać o tym, co dzieje się w moim życiu, co robię, czym się danego dnia zajmuję – wyznał w studiu DDTVN Mans Vechess.

Nowy mężczyzna

Obowiązujący dotychczas model męskości uległ zdecydowanej przemianie. Powszechnie panuje większe przyzwolenie społeczne na to, żeby mężczyźni otwarcie mówili o tym, czy i w jaki sposób o siebie dbają. Kwestia ta przestaje być traktowana jako coś wstydliwego. Zamiast tego, coraz częściej uznaje się ją za normalną, a nawet oczywistą. Zdaniem medioznawcy Moniki Majewskiej, Internet sprzyja redefiniowaniu istniejącego dotychczas modelu męskości – sztucznego i stereotypowego, stwarzając pole do zdefiniowana go na nowo, w czym upatruje popularność „instachłopców”.

Współczesny mężczyzna dba o siebie. Męskość to nie tylko sposób ubierania się, to jest też kwestia wychowania, kultury, bycia gentelmanem. Każdy mężczyzna powinien swoją męskość znać. – wyjaśnił w materiale Sebastian Kowalczyk - Prowadząc swój kanał trzeba się wyróżniać.

Prywatność a przyszłość

Gdzie jesteśmy bardziej prawdziwi? Na portalach społecznościowych? Czy może w świecie rzeczywistym?

Im więcej elementów prywatności, tym będzie więcej obserwujących. Ludzie lubią nas podglądać i przeglądać się w naszych życiach. Równocześnie jest takie niebezpieczeństwo, że znikniemy, a wszystko co stworzymy będzie postacią stworzoną pod publikę. Tożsamość jest definiowana przez innych, w związku z tym jest zależna od innych i tutaj jest niebezpieczeństwo dla młodych ludzi” – tłumaczyła Monika Majewska.

Zobacz też:

Ciuch w ruch! Przyjdź do nas na "szafa party"

Facebook płaci ludziom za słuchanie i spisywanie rozmów z Messengera

Pasażerka samolotu easyJet dostała fotel bez oparcia. Przewoźnik poprosił o skasowanie zdjęcia...

Autor: Gaba Kopyto

podziel się:

Pozostałe wiadomości