Dzień Dobry Extra

Ciuch w ruch! Przyjdź do nas na "szafa party"

Dzień Dobry Extra

Ciuch w ruch! Przyjdź do nas na "szafa party"

14 października startujemy z akcją "Ciuch w ruch", dzięki której nadamy drugie życie zalegającym w szafach ubraniom! Zapraszamy do kawiarenki na Hożej, gdzie będziecie mogli wymienić się ciuchami z Anią Wendzikowską, Basią Pasek, Anią Kalczyńską oraz z naszymi pozostałymi prowadzącymi i reporterami DDTVN!

Tej jesieni wspólnie dajmy drugie życie naszym ubraniom

Jeśli Wasze szafy pękają w szwach od ubrań, których już nie nosicie, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, której przyświeca duch zero waste!

"Ciuch w ruch" to wydarzenie dla osób, które chciałyby pozbyć się ubrań, których już nie noszą. Wystarczy zabrać ze sobą wyprasowane ubrania i przyjść do nas, aby wymienić je na inne i tym sposobem odświeżyć swoją szafę na jesień!

Czekamy na Was od 14 do 18 październikaod godziny 7.30 do 11.00 w naszej Kawiarence „Dzień Dobry TVN” na rogu Hożej i Marszałkowskiej.

W ciągu tygodnia trwania wydarzenia będziemy organizować wymianki nie tylko w Warszawie, ale również w Gliwicach i Gdańsku, a także w innych miastach Polski. Bądźcie z nami na bieżąco - będziemy Was informować na stronie akcji "Ciuch w ruch" w na Facebooku.

ciuch w ruch

fot. DDTVN

Pierwszy dzień akcji „Ciuch w ruch”

Właśnie ruszyła wyczekiwana akcja „Ciuch w ruch”. W Kawiarence "Dzień Dobry TVN" zebrali się już pierwsi uczestnicy, którzy od rana wymieniają swoje ubrania na nowe perełki.

W akcję zaangażowały się gwiazdy. Swoje ubrania na róg Hożej i Marszałkowskiej przyniosły m.in. Edyta Herbuś, Kinga Burzyńska, Ania Kalczyńska, Katarzyna Jaroszyńska, Małgorzata Ohme, Basia Pasek, Marta Gąska, Kasia Kępka, Daria Ładocha. Dlaczego gwiazdy tak chętnie wymieniają swoją garderobę?

Promuję akcję, biorę w niej udział właśnie po to, żeby puścić w ruch tę modę na wymianę, modę na niekupowanie, na nieprodukowanie zbędnych śmieci.

 – powiedziała Edyta Herbuś.

Akcja jest nie tylko sposobem na zadbanie o nasze środowisko, ale również daje możliwość pozbycia się rzeczy, które były nietrafionym zakupem i tylko zajmują miejsce w szafie.
Akcja jest fantastyczna. Sama nie kolekcjonuję rzeczy i zostawiam tylko te, które są potrzebne.

– powiedziała Kinga Burzyńska.

Dzisiaj ubrania możemy wymieniać nie tylko w Warszawie. Akcja równocześnie trwa w Gdańsku i w Gliwicach.

Źródło: Dzień Dobrt TVN 

Co można wymienić?

Od samego rana gwiazdy pokazały widzom rzeczy, które przyniosły na wymianę. Wśród nich znalazły się czerwone szpilki Edyty Herbuś, długa sukienka Anny Kalczyńskiej czy nowe, sportowe ubrania Kasi Kępki.

Wymieniajmy się. Przerabiajmy. Ozdabiajmy

Ponadto, w ramach akcji w Dzień Dobry TVN pojawią się tematy pełne inspiracji! Już w środę styliści, czyli Malwina Wędzikowska, Ewelina Rydzyńska oraz Adam Chowański, stoczą pojedynek w lumpeksie, a następnie podzielą się z widzami pomysłami na stylizacje z ubrań, które udało im się upolować za grosze. 

W czwartek w kawiarence, razem z projektantką mody, pokażemy w jaki sposób przerabiać stare ubrania, by nadal móc się nimi cieszyć. W ciągu zaledwie trzech i pół godziny ze starej, bezkształtnej i niemodnej rzeczy powstaną ciuch super hot! W piątek finałowy dzień akcji, w którym pokażemy naszych widzów! Wystarczy z upolowanych z drugiej ręki ciuchach stworzyć odjechaną stylizację. Niech zobaczy ją cała Polska!

Nasi prowadzący i gwiazdy przyłączają się do akcji pod hasztagiem #ciuchwruch!

Jak wziąć udział w akcji Ciuch w ruch?

 • Codziennie od 14 do 18 października w godzinach 7:30-11:00 organizujemy Szafa Party w kawiarence „Dzień Dobry TVN” na rogu Hożej i Marszałkowskiej.
 • Przyjdźcie do nas ze swoimi ładnie wyprasowanymi ubraniami i wymieńcie je na inne, odświeżając dzięki temu swoją szafę.
 • Dajcie nam znać, co udało się Wam upolować podczas wydarzenia "Ciuch w ruch" oraz jak wyglądają Wasze wymianki.
 • Oznaczajcie posty hashtagiem #ciuchwruch na Instagramie oraz publikujcie je w komentarzach pod wydarzeniem na Facebooku lub w samym wydarzeniu
 • Pokażcie swoje stylizacje w ciuchach, które dzięki wspólnej inicjatywie otrzymały nowe życie. Chętnie pokażemy to w „Dzień Dobry TVN".
 • Niech połączy nas hasztag #ciuchwruch!
 • Przy okazji zapraszamy Was na darmową kawę!

Akcja trwa od 14 do 18 października, ale bycie eko nigdy ni wychodzi… z mody! Dzień Dobry ogłasza każdy pierwszy piątek miesiąca dniem szafa party, domówek i ciuchowych wymianek. Redakcja będzie śledzić hasztag #ciuchwruch i co miesiąc pokaże materiał z nim związany.

  Co sądzisz o tym artykule?
  4
  0
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze
  1
  15.10.2019
  Lena
  Bardzo fajna akcja. Szkoda, że prowadzący nie dają przykładu, jak często zakładają drugi, trzeci raz tą samą kreację na antenie? Przecież to nie wstyd wystąpić w TV kolejny raz w kreacji. Często oglądam Wasz program i odnoszę wrażenie, że to są ciągle nowe ciuchy.