Gwiazdy

Najlepsze produkcje z silnymi kobietami w roli głównej. Anna Wendzikowska: "Wonder Woman to film, który rozbił bank"

Gwiazdy

Przez długi czas producenci lansowali pogląd, że kobieta w roli głównej, zwłaszcza w filmie o superbohaterach, nie ma szans przyciągnąć widowi. Bank rozbił jednak obraz „Wonder Woman” i niesamowita Gal Gadot, która wcieliła się w tytułową postać. Od tej pory w świecie kina zaczęło pojawiać się coraz więcej superbohaterek, a o najlepszych opowiedziała nam Anna Wendzikowska.

Kobiety kontra mężczyźni w filmie

Kto z nas nie zna losów Kapitana Ameryka, Iron Mana, Batmana, Hulka czy Supermana? Silni, władczy przedstawiciele męskiego świata przyciągają do kin tysiące widzów. Od jakiegoś jednak czasu coraz częściej w produkcjach ukazywane są silne bohaterki, które swoim sprytem i nieustępliwością zaskarbiają sympatię nie tylko damskiej widowni. Jakie filmy z super kobietami poleca Anna Wendzikowska?

Filmy z kobiecymi superbohaterkami

Anna Wendzikowska przedstawiła nam swoje top 4 filmów z silnymi kobietami w rolach głównych. Na pierwszym miejscu znalazł się „Kapitan Marvel”, produkcja, która dostała Złoty Popcorn oraz 20 nominacji. W głównej roli zobaczyć możemy niesamowitą Brie Larson, która przygotowując się do roli, przez 9 miesięcy trenowała judo, boks oraz zapasy. Odwiedziła także Nellis Air Force Base i spotkała się z pełniącymi służbę wojskowymi pilotami.

Tutaj absolutnie akcja skupia się na kobiecie. Tutaj kobieta jest silna, wyemancypowana

– powiedziała Anna.

Kolejnym filmem wartym uwagi jest „Czarna wdowa”. Tytułowa bohaterka, niejaka Natasha Romanoff, w wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć. Premiera filmu była przewidziana na maj/czerwiec 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa musiała zostać przełożona. Jak powiedziała nasza dziennikarka, na razie nie podano nowej daty.

Filmy o superbohaterkach, o których mówiłam, wyreżyserowały kobiety. To też jest fantastyczna zmiana w kinie, bo nie było kobiet operatorek, reżyserek. Teraz się okazuje, że w takim filmie „Ptaki nocy”, Margot Robbie wzięła reżyserkę, sama produkowała ten film oraz zagrała

– stwierdziła Anna.

Zanim superbohaterki pojawiły się w filmach taki jak „Wonder Woman”, silne kobiety lansował Quentin Tarantino, robiąc dwie części „Kill Billa”. Uma Thurman, przygotowując się do roli, ćwiczyła na trzech frontach: uczyła się japońskiego, samurajskiej techniki walki mieczem i chińskich sztuk walki.

Film, na który warto również zwrócić uwagę to „

Erin Brockovich

”. Produkcja oparta jest na prawdziwej historii samotnej matki, która nie może znaleźć pracy. Gdy szczęście się do niej uśmiecha i dostaje etat jako pomoc w kancelarii prawnej, odkrywa, że wielki koncern zatruwa społeczność. Bohaterka zaczyna z nim walczyć. Film dostał Oscara oraz 15 innych nagród i 26 nominacji.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości