Gwiazdy

Sunrise Festival 2022 nadchodzi wielkimi krokami. "Trzeba to zobaczyć i przeżyć"

Gwiazdy

Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Jeden z największych festiwali z muzyką elektroniczną w Europie
Jeden z największych festiwali z muzyką elektroniczną w Europie Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Po przerwie spowodowanej pandemią fani muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Kołobrzegu. Już 21 lipca w Podczelu rusza Sunrise Festival 2022. Co szykują organizatorzy? Jakie gwiazdy usłyszymy i zobaczymy na scenie? Sprawdź line up.

Sunrise Festival 2022

Sunrise Festival to jeden z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Ta historia rozpoczęła się w 2003 roku, gdy po raz pierwszy w kołobrzeskim amfiteatrze rozbrzmiały dźwięki muzyki house i trance. Od początku istnienia festiwalu uczestnicy mogli usłyszeć największe gwiazdy muzyki klubowej. I tak będzie w tym roku.

W tym roku przyjeżdża 100 tysięcy osób. Po tych 2 latach wracamy. 5 scen i czołowa śmietanka muzyki elektronicznej. To nie jest tak, że przyjadą wybrańcy, przyjedzie czołówka. Uważam, że trzeba to zobaczyć i przeżyć. Jestem wzruszony, że doczekałem czasów, że mogę na jednej z tych scen zagrać z tak fantastycznymi artystami 

Już 21 lipca rozpocznie się wielka impreza – Wydarzenie niespotykane na całą Europę. Blisko jest morze, jest zawsze słonecznie, do tego atmosfera muzyki, wspaniali ludzie. Jest to magia – powiedział Gromee, który na festiwalowej scenie zagra po raz szósty.

Sunrise Festival 2022 – artyści

Na pięciu spektakularnych scenach zobaczymy największe gwiazdy muzyki elektronicznej. 94 wyjątkowe gwiazdy z Polski i zagranicy to przedstawiciele takich gatunków jak house, trance, big room, dubstep, hardstyle, future house, progressive house, bass house, future rave, techno, melodic techno i trap.

W dniach 22-24 lipca zagrają m.in. Alesso, Aly & Fila, ATB, Brennan Heart z ekipą I AM HARDSTYLE, Borgore, Carl Cox, David Guetta, Dubfire, Eric Prydz, Faithless, Fatboy Slim, Gareth Emery, Giuseppe Ottaviani, Kream, Kolsch, Malaa, Marshmello, Martin Solveig, Nicky Romero, Paul van Dyk, Reinier Zonneveld, Oliver Heldens, Paul Kalkbrenner, Tchami, Yellow Claw, Vinai i inni.

W tym 2022 roku na poszczególnych scenach zagrają m.in.:

Red Stage: Marshmello, Gromme, Ownboss, Faithless

Blue Stage: Gareth Emery, Jordan Suckley, Marlo, Paul van Dyk

Silver Stage: Tchami, Shiba San, Meszi!

White Stage: D’VISION, La Fuente, Oliver Heldens

.CARL COX INVITES: m.in. legendarny duet Sasha & John Digweed, Andrea Oliva czy mistrz techno - Carl Cox.

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości