Coldplay o pobycie w Warszawie: "Poznaliśmy wspaniałych ludzi"

Coldplay w Warszawie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Coldplay wystąpił przed polską publicznością
Coldplay wystąpił przed polską publicznością
Jego głos pokochała sama Alicia Keys!
Jego głos pokochała sama Alicia Keys!
Muzyk, który zawdzięcza karierę Jimmiemu Hendrixowi
Muzyk, który zawdzięcza karierę Jimmiemu Hendrixowi
Jaką muzykę kochają Polacy?
Jaką muzykę kochają Polacy?
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Coldplay to jeden najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Grupa w miniony piątek, 8 lipca, wystąpiła na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przed koncertem muzycy wybrali się na spacer po stolicy. Jakie wrażenie na nich zrobiła? Kogo spotkali podczas przechadzki? Dowiecie się tego z rozmowy, którą przeprowadziła Gabi Drzewiecka.

Coldplay o występie w Warszawie

Coldplay to brytyjski zespół muzyczny, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. "Yellow", "Fix you", czy "Paradise" to tylko kropla w muzycznym morzu ich największych hitów. Muzycy w rozmowie z Gabi Drzewiecką, tuż przed swoim warszawskim koncertem, przyznali, że bardzo cieszą się z przyjazdu do Polski. - Spacer po Warszawie był cudowny. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, zwiedzaliśmy miejsca związane z Chopinem, słuchaliśmy ulicznych muzyków - mówił Chris Martin, wokalista Coldplay.

O Coldplay zrobiło się ostatnio głośno, dzięki ekologicznym rozwiązaniom, z których zespół korzysta w trakcie trasy koncertowej. To m.in. kinetyczna podłoga, czy rowery elektryczne, produkujące energię podczas występów. - To wspaniałe, że w trakcie koncertu możemy użyć nowej technologii dla dobra naszej planety - mówił Jonny Buckland gitarzysta zespołu.

- Dzięki rowerom i kinetycznej podłodze wszyscy uczestnicy wydarzenia produkują energię elektryczną, dzięki temu ślad węglowy po koncercie jest mniejszy - dodał wokalista. Dodatkowo część pieniędzy ze sprzedaży biletów zespół przeznacza na ratowanie lasów i oceanów.

Jak zespół wspiera innych artystów?

Zespół nie tylko troszczy się o planetę, ale także o fanów. Niedawno w mediach pojawiło się nagranie, na którym Chris Martin w jednej z kawiarni gra na pianinie dla pary, która lada moment ma się pobrać. - Po prostu lubię ludzi. Lubię ich spotykać, rozmawiać z nimi. Czasami takie rzeczy trafiają do mediów społecznościowych, ale nie przywiązuje do tego wagi, bo mógłbym się poczuć przez to zakłopotany - mówił wokalista. Co ciekawe, muzycy zaprosili do wspólnego występu muzyka z Ukrainy, którego poznali podczas spaceru po Warszawie. - To wspaniałe uczucie móc zrobić coś takiego. Jesteśmy szczęściarzami, że możemy czasem pomóc komuś zagrać dla wielkiej publiczności - dodał.

Muzycy przyznali, że takie sytuacje zdarzały się również im, kiedy byli na początku swojej drogi. - Gdy byliśmy w Irlandii, spotkało nas to ze strony U2. Bono zaproponował: "wpadnijcie do mnie jutro na lunch". Pomyśleliśmy, że to się nie dzieje naprawdę. Powiedzieliśmy, że nie znamy jego adresu. On na to: "zapytajcie któregokolwiek taksówkarza, oni wiedzą gdzie mieszkam" - mówił Jonny Buckland gitarzysta grupy.

- To było urocze. Elton John też był dla nas kochany i Jay-Z. Cenimy też ich opinie o naszej muzyce - dodał Chris Martin.

Ostatnio mówi się dużo o kolaboracji Coldplay z koreańskim zespołem BTS. Jak do niej doszło? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Małgo Fall, Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości