Shawn Mendes odwołuje koncerty w Polsce. Podał ważny powód

Shawn Mendes
Shawn Mendes odwołuje koncerty
Źródło: Taylor Hill/Getty Images
Shawn Mendes ma smutną wiadomość dla swoich fanów. Wokalista ogłosił, że przerywa światową trasę koncertową i odwołuje zaplanowane występy, także w Polsce. Gwiazdor wyznał, dlaczego podjął taką decyzję. Miał ważny powód.

Shawn Mendes - kariera

Shawn Mendes od lat z powodzeniem robi międzynarodową karierę. 24-letni wokalista w 2015 roku wydał swój debiutancki album studyjny "Handwritten", który przyniósł mu ogromną popularność. Jego najsłynniejsze przeboje to m.in. "Treat You Better", "In My Blood", "There's Nothin' Holding Me Back" czy "Summer Of Love".

Muzyka

Źródło: Dzień Dobry TVN
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło

W czerwcu 2019 roku pojawił się singiel "Señorita", który Shawn Mendes nagrał z Camilą Cabello. Utwór bardzo szybko stał się wielkim hitem i podbił listy przebojów na całym świecie. Na platformie Youtube teledysk ma ponad 1,4 miliarda wyświetleń. W lipcu tego samego roku Shawn i Camila ogłosili, że są parą, a tym samym zaczęli budzić spore zainteresowanie mediów, które rozpisywały się o ich życiu prywatnym. Ostatecznie wokaliści rozstali się w listopadzie 2021 roku.

Shawn Mendes odwołuje koncerty

Artysta od dawna poświęca całe swoje życie muzyce, nagrywaniu nowych piosenek i koncertowaniu. Rozwój kariery pochłonął go tak bardzo, że nie miał zbyt wiele czasu dla siebie i swoich bliskich, a to źle wpływa na jego zdrowie i stan psychiczny.

Właśnie dlatego postanowił, że na jakiś czas zniknie ze sceny i odwoła najbliższe koncerty. Występy zostaną przeniesione na inny, nieznany jeszcze termin. Shawn wydał dwa oświadczenia w tej sprawie.

- Serce mi się łamie, że muszę to powiedzieć, ale niestety, zamierzam przełożyć koncerty zaplanowane na następne trzy tygodnie. Aż do odwołania. Jestem w trasie koncertowej od kiedy skończyłem 15 lat i szczerze mówiąc, to zawsze było dla mnie trudne, by być w drodze, z dala od przyjaciół i rodziny. Po spędzeniu kilku lat poza trasą, czułem, że jestem gotowy, by powrócić, ale niestety, decyzja był zbyt pochopna. Presja, którą odczuwałem, sprawiły, że dotarłem do krytycznego punktu. Po rozmowach z moim zespołem i z lekarzami, postanowiłem, że potrzebuję trochę czasu, żeby wyzdrowieć i zadbać o siebie i moje zdrowie psychiczne. Tak szybko, jak pojawią się nowe wieści, to obiecuję, że dam wam znać. Kocham was - napisał muzyk na swoim instagramowym profilu.

Shawn Mendes odwołał koncerty w Polsce

Komunikat został potwierdzony 27 lipca za pośrednictwem Facebooka. Kanadyjski wokalista otwarcie przyznał, że nie jest w stanie zrealizować planów związanych z podróżą do Europy. Oznacza to, że 19 i 20 czerwca 2023 roku nie pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie. - Po rozmowach z moim zespołem i pracy z niesamowitymi specjalistami w zakresie zdrowia coraz wyraźniej rozumiałem, że potrzebuję czasu, którego nigdy osobiście nie miałem, aby się uziemić i wrócić silniejszym. Niestety muszę odwołać pozostałą część trasy w Ameryce Północnej oraz UK i Europie. Mieliśmy nadzieję, że dam radę po tej niezbędnej przerwie powrócić do grania, ale obecnie muszę potraktować moje zdrowie priorytetowo - poinformował 23-letni artysta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Taylor Hill/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości