trasa koncertowa

  trasa koncertowa

  Kultowa szwedzka grupa ABBA przygotowała dla swoich fanów wyjątkową niespodziankę. Po 39 latach przerwy w działalności, muzycy podbili światowe listy przebojów zupełnie nowymi utworami, zapowiedzieli też nietypową trasę koncertową. O wyjątkowej reaktywacji zespołu opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN Marzena Tarka i Piotr Metz.

  Niezwykle popularna w naszym kraju Katie Melua ponownie odwiedza Polskę. Tym razem artystka przyjechała promować swoją najnowszą płytę "Album No. 8", której premiera odbędzie się 16 października. Krążek ma być kwintesencją jej stylu, czyli łączyć elementy jazzu z muzyką klasyczną. O pracy nad płytą w czasie pandemii i planowanej trasie koncertowej Katie Melua opowiedziała w naszym programie.

  Młody tancerz i choreograf Aleksander Paliński, uczestnik programu "You Can Dance", ma na swoim koncie współpracę nie tylko z polskimi artystami, ale także z zagranicznymi gwiazdami m.in.: Céline Dion, Jessie J i Ditą von Teese, dla której nawet tworzy choreografię. Czy po przeprowadzce do USA miewał momenty zwątpienia? Która amerykańska gwiazda zaprosiła go na Wigilię? Gdzie tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z tańcem? Z tancerzem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Grzegorz Turnau występuje na scenie już 30 lat. Z tej okazji wyrusza w trasę koncertową i wydał płytę. Co oznacza "L" z tytułu nowej płyty i co się na niej znajduje? Czy życie muzyka to faktycznie przede wszystkim podróż? Co jest w jego życiu najważniejsze? Kim był jego pradziadek i co mają ze sobą wspólnego? i co go łączy z polskimi winnicami?

  Wspólna płyta Kayah i Gorana Bregovića ukazała się w 1999 oku. Od tego czasu "Prawy do lewego" śpiewano na prawie każdym polskim weselu. Trudno też wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę bez "Śpij kochanie śpij". W momencie wydania płyty Kayah miała zaledwie 18 lat. "Ja tą płytą trafiłam pod strzechy" - przyznaje. Dziś, po prawie 20 latach, wracają z kolejną wspólną trasą. "Spotkanie po 20 latach zawsze jest inne"- mówi Goran.

  Jeździ po Polsce, nagrywa nowe hity i jeszcze do tego miała czas na obronę tytułu inżyniera. Na jaki temat pisała pracę inżynierską? Kiedy ostatni raz udało jej się wpaść do domu rodzinnego? I jak spędza wtedy czas z rodziną i przyjaciółmi? W Dzień Dobry TVN Natalia Nykiel opowiedziała o studiach, życiu w ferworze koncertowania i swojej najnowszej płycie. Kim się inspiruje pisząc teksty? Piosenkarka powiedziała również o swoim zespole, który jest z nią od samego początku.

  26 kwietnia odbędzie się premiera najnowszego singla Kayah "Po co", do którego słowa napisała sama. Co to znaczy, że "nie chce więcej traum, nie chce rozdrapywać starych ran"? Piosenkarkę spytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Kayah wybiera się również w trasę koncertową z Goranem Bregovicem. Artyści definitywnie zakopali topór wojenny? Co piosenkarka powiedziała o plotkach na jej temat?

  Zespół Mike And The Mechanics w końcu wyruszył w trasę koncertową. Jego założycielem i liderem jest Mike Rutheford, były gitarzysta Genesis. Ilu muzyków grało w zespole podczas 32 lat jego istnienia? Czy zastanawiał się nad zmianą zespołu, kiedy zmieniał się jego skład? Kiedy wystąpią w Polsce? I co czują, gdy w radiu gra ich piosenka? Z muzykami z zespołu Mike And The Mechanics rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

  Po 5 latach przerwy ukazała się nowa płyta Comy! O tym, czym inspirowali się podczas prac nad tym krążkiem i czy nowy styl spodobał się ich dotychczasowym fanom opowiedzieli nam: Piotr Rogucki, Adam Marszałkowski i Rafał Matuszak. Od samego rana zespół urzędował też na naszym czacie i odpowiadał na wszystkie Wasze pytania! Oczywiście nie mogło się też obyć bez koncertu! Na scenie Dzień Dobry TVN: zespół COMA i telewizyjna premiera singla "Biblioteczka"!

  Fani Agnieszki Chylińskiej doczekali się po siedmioletniej przerwie nowej płyty piosenkarki. Na koncert rozpoczynający trasę promocyjną przybyły tłumy, w tym gwiazdy takie jak Maja Sablewska i Igor Herbut. Co sądzą o "Królowej łez"? Relację z koncertu przygotowała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W studiu Dzień Dobry Wakacje artysta opowiedział nam o swoim nowym albumie i wakacyjnym życiu w trasie. Co zespół najczęściej robi w busie, między koncertami?

  Z okazji jubileuszu, zespół przygotował wyjątkową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej. Co więcej, na scenie znów zobaczymy Kasię Stankiewicz! Czy będzie to tylko jednorazowy epizod, czy jest szansa na dłuższą współpracę? Czy to prawda, że przez te wszystkie lata Robert Janson, lider i założyciel Varius Manx nie kontaktował się z wokalistką? Dlaczego? Zapytaliśmy ich o to w studiu Dzień Dobry TVN.

  W mijającym roku Edyta Górniak świętowała jubileusz artystyczny. Z tej okazji udała się w trasę koncertową po całej Polsce. W czasie podróży towarzyszył jej syn. Podczas jednego z koncertów Allan po raz pierwszy oglądał mamę z widowni. Czy mu się podobało? Z Edytą Górniak rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już dziś, o 20.00 w TVN, będziecie Państwo mogli usłyszeć Edytę Górniak, która zaśpiewa podczas "Koncertu Listy do M."! W naszym studiu, piosenkarka, opowiedziała o udziale w tym wyjątkowym przedsięwzięciu oraz o ważnych zmianach w swojej trasie koncertowej: przesuniętym koncercie w Krakowie i nieplanowanym, finałowym koncercie, który odbędzie się w Warszawie! Poznaliśmy także świąteczne i sylwestrowe plany Edyty!

  Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadło rodzeństwo Steczkowskich. Justyna i Paweł opowiedzieli nam o nowym muzycznym projekcie. Czy podczas trasy koncertowej dochodzi do spięć na linii brat-siostra? Dlaczego gwiazda zainteresowała się akurat muzyką cygańską? I jak doszło do współpracy z serbskim muzykiem Bobanem Markovićem?

  Ewa Farna zaprosiła Dzień Dobry TVN na plan teledysku do nowego singla "Tu". Jak powiedziała piosenkarka, jest to utwór motywacyjny, który daje jej "kopa do działania". Jaką postać odgrywa w teledysku Ewa? Dowiedzieliśmy się od niej, kiedy rusza w trasę po Polsce i co przygotowała dla fanów.