Shazza świętuje 30-lecie pracy artystycznej. "Mam wspaniałą grupę dobrych ludzi, z którymi pracuję"

Shazza świętuje 30. pracy artystycznej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Shazza w piosence „Jackie, Jackie”
Shazza w piosence „Jackie, Jackie”
Shazza i jej 30-lecie działalności muzycznej
Shazza i jej 30-lecie działalności muzycznej
Jaką muzykę kochają Polacy?
Jaką muzykę kochają Polacy?
Muzyka i plastyka rozwijają kreatywność
Muzyka i plastyka rozwijają kreatywność
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Shazza, czyli Marlena Magdalena Pańkowska, to niekwestionowana królowa disco-polo. Wokalistka karierę rozpoczynała w latach 80., a wylansowane przez nią hity do dziś są obowiązkową pozycją na playlistach polskich imprez. Artystka niedawno skończyła 55 lat, świętuje też 30-lecie pracy artystycznej. Jakie ma plany na najbliższy czas? Czy zamierza zwolnić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z piosenkarką.

Shazza świętuje 30-lecie pracy artystycznej

Shazza, czyli Marlena Magdalena Pańkowska karierę zaczynała w latach 80. Jest autorką takich hitów jak "Egipskie noce" czy "Baiao Bongo". Niekwestionowana królowa disco-polo świętuje właśnie 30-lecie pracy artystycznej. - Bardzo nam miło, że nasza muzyka, to jest muzyka moja i Tomka, i moich kolegów, którzy aranżują te wszystkie przeboje, dbają, żeby to było jak najbardziej profesjonalne. Dbają o gusta moich fanów i cieszę się, że dzisiaj mogę być razem z wami i świętować to moje 30-lecie, które trwa - mówiła w Dzień Dobry TVN Shazza.

Niedawno artystka opublikowała nową wersję swojej piosenki "Jackie, Jackie". Odświeżony utwór bardzo przypadł do gustu fanom wokalistki. Jeden z nich w komentarzu pod zamieszczonym wideo napisał, że "Shazza nie musi dopasowywać się do stylu, to styl powinien dopasować się do niej". - Wszystko jest najpiękniejsze, jeśli widzę i czytam jakiekolwiek recenzje. Oczywiście staram się pracować tak, żeby trafiać w gusta moich fanów, aczkolwiek to wszystko płynie z naszych serc, jest tak naturalne. Tak, jak pomysł na tę piosenkę - mówiła artystka. Wokalistka dodała, że utwór powstał wiele lat tam temu i był wykonywany tylko raz. - Postanowiliśmy do niego wrócić. Pojawiały się podpowiedzi od naszych fanów. Myślę, że on jest rytmiczny, nabrał nowego brzmienia, [...], myślę, że to wszystko zagrało, [...], myślę, że jest fajnie - dodała.

Shazza o chorobie

Wokalistka przyznała, że przez te 30 lat, które spędziła na scenie, były lepsze i gorsze momenty. Niedawno artystka przyznała, że walczy z chorobą. - Moja choroba wpisała się w pandemię i pandemia wykluczyła mnie z pracy. Sam fakt choroby to nie jest coś, na co się czeka. Ona się pojawia i zmienia się cała perspektywa i sposób myślenia. Natomiast praca, którą kocham, jest dla mnie pasją, ona daje mi motywację, pozwala mi zapomnieć o leczeniu. Nawet moi lekarze, sami mi przekazywali, że jeśli się dobrze czuję i jestem na siłach, to powinnam pracować, więc nie wykluczyłam się z zawodu - mówiła wokalistka.

Artystka przyznała, że choroba, z którą się mierzy, jest dla niej okazją, aby przekazać innym pacjentom, żeby się nie poddawali. - Myślę, że pewne rzeczy wyniosłam z domu, [...], sama wewnętrznie jestem wojownikiem. Mam wspaniałą grupę dobrych ludzi, z którymi pracuję, [...], czego więcej trzeba, dlaczego miałabym się poddać? - pytała retorycznie piosenkarka.

Podczas wizyty w Dzień Dobry TVN artystka wystąpiła również na naszej scenie. Jak wypadła? Dowiecie się tego z powyższego wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości