Gwiazdy

Scena: Baranovski z utworem „Sam”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Baranovski, który jest jedną z gwiazd tegorocznej imprezy sylwestrowej organizowanej przez urząd miasta stołecznego Warszawy i telewizję. Artysta wykonał u nas utwór „Sam”. Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu muzyka, zatytułowanego „Zbiór”.

Wojciech Baranowski - wokalista, muzyk i multiinstrumentalista. Wcześniej współpracował z zespołem Xxanaxx, a w 2018 roku rozpoczął karierę solową, nagrywając pod pseudonimem Baranovski.

>>> Zobacz także:

Kariera solowa

31 stycznia 2018 roku ukazał się jego pierwszy utwór zatytułowany „Mamo”, a miesiąc później – debiutancki singiel „Dym”, który odniósł spory sukces i dotarł aż do 21. miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. W sierpniu 2018 roku swoją premierę miał singiel "Luźno", który szybko stał się przebojem i dotarł do 10. miejsca w zestawieniu AirPlay – Top. Na początku tego roku Baranovski pochwalił się najnowszym singlem "Zbiór".

Taki sam tytuł nosi pierwszy solowy album artysty, który na rynku ukazał się w październiku 2019 roku. Krążek zawiera 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku, w których zamiłowanie do klasycznego songwritingu zderza się z odpowiednio nowoczesnym brzmieniem. Uniwersalna produkcja nie zakrywa jednak swojskości i lokalnego sznytu, jaki ma w sobie ten album. Jedną z piosenek, które znalazły się na debiutanckim krążku Baranovskiego nosi tytuł „Sam”.

Baranovski – „Sam” (tekst piosenki)

Złotych gór

Nie chcę mieć

Chcę tylko Twych ust

Na tę chwilę

Krótką chwilę, na całe me życie

Nie zatrzymam niczego, co mam

Sam przyszedłem i odejdę sam

Kiedy zmieni się wszystko, co znam

Jak przyszedłem, tak odejdę sam

Dam Ci dom

Skromny świat

Nie będzie Ci lżej

Wspomnisz czas

Kiedy słońce pachniało inaczej

Nie zatrzymam niczego, co mam

Sam przyszedłem i odejdę sam

Kiedy zmieni się wszystko, co znam

Jak przyszedłem, tak odejdę sam

Wiem, nie zatrzymam nic

Wiem, nie zatrzymam nic

Gdy gasną światła, przychodzisz do mnie

Poukładać każdą moją myśl

Nie, nie zatrzymam nic

Nie, nie zatrzymam nic

Gdy gasną światła, przychodzisz do mnie

Poukładać każdą moją myśl

Sylwester TVN

Tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez urząd miasta stołecznego Warszawy i telewizję TVN, odbędzie się ponownie na placu Bankowym. Na widzów czeka pięć godzin zabawy.

Na futurystycznej scenie wystąpią: Sylwia Grzeszczak, Bajm, Edyta Górniak, Perfect, Natalia Szroeder, Kombi, Grzegorz Hyży, Blue Cafe, Patrycja Markowska, Pectus, Sławek Uniatowski, Reni Jusis, Ewelina Lisowska, Ania Karwan, Liber, Baranovski i Aleksandra Gintrowska. Gwiazdy wykonają polskie i zagraniczne hity.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości