Gwiazdy

Rufus Wainwright śpiewa u nas ,,Damsel in Distress”. Elton John uwielbia jego muzykę. A wy?

Gwiazdy


,,Damsel in Distress” to piosenka, którą wykonał na scenie Dzień Dobry TVN Rufus Wainwright. Utwór, który jest hołdem dla słynnej wokalistki Joni Mitchell, zapowiada nową płytę artysty. O swoich inspiracjach i artystycznych planach muzyk opowiedział w naszym studiu.

,,Damsel in Distress” w hołdzie Joni Mitchell

Rufus Wainwright zaśpiewał utwór ,,Damsel in Distress”, który promuje najnowszą płytę artysty "Unfollow The Rules". Piosenka jest jednocześnie hołdem dla słynnej wokalistki Joni Mitchell.

Co ciekawe, Rufus nigdy nie był fanem Mitchell. Miłością do jej twórczości zaraził go Jorn, partner życiowy. Obecnie Rufus wraz z mężem i córką mieszka w tej samej dzielnicy Los Angeles co niegdyś Joni Mitchell.

Kim jest Rufus Wainwright?

Rufus Wainwright pochodzi z muzycznej rodziny. Grę na pianinie rozpoczął mając sześć lat. W wieku trzynastu lat wspólnie ze swoją siostrą, matką oraz ciotką założyli zespół McGarrigle Sisters and Family. Studiował klasyczną oraz „rockową” grę na pianinie.

Do dzisiaj kultywuje rodzinne śpiewanie. Często występuje ze swoją siostrą Marthą Wainwright w chórku. Jest ojcem Vivy Katherine, która ma obecnie 9 lat. Córka pochodzi ze związku muzyka z Lorcą Cohen, córką Leonarda Cohena.

Więcej o twórczości oraz życiu Rufusa posłuchacie w rozmowie w studiu Dzień dobry TVN:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości