Gwiazdy

Ridley Scott tworzy sequel kultowego „Gladiatora”. Podobno nie jest łatwo

Gwiazdy

Aktualizacja:

Sir Ridley Scott pracuje nad scenariuszem do drugiej części „Gladiatora”. Radosną dla fanów informację potwierdził producent Doug Wick. Reżyser zmaga się jednak z wieloma problemami w pisaniu.

Ridley Scott - sequel „Gladiatora”

Sir Ridley Scott pracuje nad scenariuszem do sequelu „Gladiatora”. Radosną dla fanów informację potwierdził producent Doug Wick.

Reżyser zmaga się jednak z wieloma problemami w pisaniu. Ciężko mu bowiem stworzyć scenariusz, który dorównałby pierwszej części z 2000 roku. Hit z Russellem Crowe w roli głównej zdobył Oscary, nagrodę BAFTA i Złoty Glob za najlepszy film.

Według medialnych doniesień, akcja filmu będzie osadzona 25-30 lat po oryginale. Historia prawdopodobnie opowie losy Luciusa, granego przez Spencera Treata Clarka.

Ridley Scott

Ridley Scott to brytyjski reżyser i producent. Uczył się West Hartlepool College of Art i elitarnym Royal College of Art, gdzie zdobył tytuł magistra projektowania graficznego. Po studiach praktykował w BBC jako scenograf.

Zaczynał od reżyserowania reklamówek. Potem przyszedł czas na takie produkcje jak "Thelma i Louise", "Gladiator", "Robin Hood" i "Helikopter w ogniu".

Zobacz też:

Lady Gaga zagra żonę Gucciego w filmie, który nakręci Ridley Scott!

Nie żyje John Shrapnel. Aktor z "Gladiatora" i "Notting Hill" miał 77 lat

Russell Crowe jako Noe. Wybrany przez Boga

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news

Pozostałe wiadomości