scenariusz

  scenariusz

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Joannę Brodzik oraz Radosława Figurę, twórcę i głównego scenarzystę "Magdy M.", a także autora książki "Magda M. ciąg dalszy nastąpił". Czy Joanna Brodzik tęskni za "Magdą M."? Jak zareagowała na książkę i jak czuła się czytając ją? Co zmieniło się w życiu serialowej "Magdy M."? Czy będzie kontynuacja kultowego serialu?

  Olga Tokarczuk: "Całe moje życie jest pracą (...), spacer jest pracą, rozmowa z ludźmi jest pracą. Wszystko się może przydać do książki". Pisarka eseistka, autorka scenariuszy i laureatka wielu prestiżowych nagród literackich.Jest jednym z najchętniej tłumaczonych polskich pisarzy. Leo Leszek Kantor: "W kręgach literackich mówi się o tym, że powinna albo może nawet jest na liście kandydatów do Nagrody Nobla". Pod koniec października premierę miała jej kolejna książka: "Zgubiona Dusza".

  15 lutego na antenie telewizji TVN zadebiutuje serial kryminalny "Belle Epoque", którego akcja toczy się w Krakowie w 1908 roku. Autorami scenariusza są: aktor Marek Bukowski i reżyser Maciej Dancewicz. Jak doszło do ich współpracy? Dlaczego umiejscowili akcję serialu w epoce wielu odkryć? Z jakich źródeł korzystali podczas pisania scenariusza? Co było najtrudniejsze w ich pracy?

  Woody Allen to jeden z najbardziej uznanych reżyserów i scenarzystów. Według krytyków najnowszym filmem Cafe Society udowadnia, że jest w najwyższej formie. Annie Wendzikowskiej powiedział, jaki przekaz niesie za sobą ten film. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z nim również o kobietach, podejściu do morderstwa i chrześcijaństwa oraz jego wizytach w Polsce. Czy to prawda, że zamierza nagrać film w naszym kraju?

  Zakończyły się zdjęcia do pierwszej serii serialu "Singielka". Jak wakacje spędza Julia Kamińska? Gdzie wyjeżdża? O wakacyjne plany aktorki zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Nazwisko "Saramonowicz" kojarzy się zwykle z Andrzejem - scenarzystą, pisarzem i twórcą wielu hitów kinowych. Jednak to samo można powiedzieć o jego żonie Małgorzacie, która wydała trzy powieści, jest uznaną scenarzystką i producentką - w tym wielu filmów męża. Po dziesięciu latach od wydania ostatniej książki wraca z mroczną powieścią fantasy "Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu". Zapraszamy do świata Małgorzaty Saramonowicz.

  Rusza 6. edycja prestiżowego konkursu na scenariusz filmu i serialu Script Pro. Jury nagrodzi cztery specjalne prace. Nad konkursem czuwa szkoła Wajdy i Fundacja Off Camera i Canal plus. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 lutego. Czy w Polsce brakuje dobrych scenarzystów? Jak stworzyć ciekawy scenariusz? Czy można się tego nauczyć na kursie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Wojciecha Marczewskiego, reżysera i scenarzystę oraz Jakuba Szurmieja, dyrektora kanałów filmowych NC+.

  Grażyna Szapołowska zagrała niedawno w filmie wyreżyserowanym przez swoją córkę Katarzynę Jungowską. Obraz nosi tytuł „Piąte: nie odchodź!”. Jak przebiegała współpraca matki i córki na planie filmowym? O czym dokładnie jest film i jakie problemy porusza? Kto napisał scenariusz do filmu? Gdzie można obejrzeć obraz? Jak jest odbierany? Na kanapach Dzień Dobry TVN usiadły: aktorka Grażyna Szapołowska i jej córka Katarzyna Jungowska. Mieliśmy też niespodziankę dla aktorki.

  W polskim szpitalu istnieje podejrzenie, że przywieziony pacjentów jest zarażony wirusem ebola. Spokojnie, to tylko scenariusz jednego z odcinków serialu "Szpital". Dlaczego producenci zdecydowali się na nakręcenie odcinka o takiej tematyce? Czy pokazane procedury były konsultowane z ekspertami? Jak zakończy się ta historia? Reporter Dzień Dobry TVN był na planie serialu.

  Film „Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobył już ponad 30 nagród. Teraz cała Polska czeka na Oscara. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna Festiwalu Off Plus Camera, oraz Magdalena Koszalińska, koordynator konkursu scenariuszowego Script Pro. Konkurs organizuje szkoła Wajdy. W tym roku konkurs przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dlatego w tym roku postanowili przedłużyć termin nadsyłania prac.

  Czy ktoś z Was zna nazwisko scenarzysty swojego ulubionego filmu. Nie? No właśnie... Scenarzysta to chyba najbardziej niedoceniony zawód świata filmowego. Stoi zazwyczaj w cieniu producenta, aktorów i reżysera. A przecież bez niego nakręcenie filmu nie byłoby możliwe. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Andrew Davisa - scenarzystę takiego przeboju jak "Dziennik Bridget Jones" i Orianę Krajewską–Dowjat – organizatorkę III Światowej Konferencji Scenarzystów. Od czego zależy to, czy dany scenariusz zostanie zauważony i stanie się odnoszącym sukcesy filmem?

  Carl Gottlieb - aktor i scenarzysta. Największą sławę przyniósł mu scenariusz do przeboju filmowego "Szczęki" w reżyserii Stevena Spielberga. Jak mu się pracowało ze Spielbergiem? Jak przygotowywali efekty, które budowały napięcie? O kulisach filmu "Szczęki" ze scenarzystą rozmawiał Andrzej Sołtysik.

  Stworzoną przez nią bohaterkę Agatę Przybysz pokochali wszyscy Polacy! W studiu Dzień Dobry Wakacje gościem była Karolina Frankowska, scenarzystka "Prawa Agaty”. Czy jest jakaś recepta na stworzenie złego bohatera, którego wszyscy uwielbiają ?

  Julia Kamińska była do tej pory znana jako aktorka. Tymczasem postanowiła spróbować czegoś innego - zajęła się pisaniem scenariuszy i reżyserią. Kiedy odkryła tę nową pasję? Gdzie będzie można zobaczyć pierwszy wyreżyserowany przez nią film?

  Jest jedną z najbardziej znanych aktorek na świecie, świetnie realizuje się zarówno w poważnych produkcjach jak i w komediach. I właśnie, po krótkiej przerwie, wraca na ekrany kin w komedii The Heat. Co jest dla Sandry Bullock największą nagrodą i dlaczego uciekła z pokazu przedpremierowego?

  Dorota Wellman tak lubi zwierzęta, że nie mogła się powstyrzymać i zaczęła się bawić na planie programu Dzień Dobry TVN ze szczeniakiem Vincentem Vegą. Zobaczcie, co stało się ze scenariuszem programu! :)

  Film "Obława", w którym będziemy mogli zobaczyć w roli sanitariuszki Weronikę Rosati, do kin wchodzi wchodzi 19 października. Dla niej ten film to jeden z trzech milowych kamieni w jej aktorskiej karierze. - To jest jeden z tych scenariuszy, na które aktor czeka przynajmniej 10 lat - mówiła w Dzień Dobry TVN Weronika Rosati. Co było dla niej największym wyzwaniem? - W moim przypadku, nawet jak małą rolę gram, niezależnie od tego czy to jest główna czy drugoplanowa rola, ja daję z siebie wszystko - mówiła Rosati. Jaka była jej reakcja, gdy zobaczyła "Obławę"?

  O filmowej pasji i ogromnym zaangażowaniu w pracę uczniów z całej Polski, biorących udział w konkursie "Filmoteka Szkolna", opowiedzieli nam m.in.: Maciej Ślesicki, Xawery Żuławski i Adam Woronowicz.