Gwiazdy

Reper Logic nagrał piosenkę o nietypowym tytule. Ten numer może uratować życie wielu osób

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Co nowego w świecie gwiazd?

Muzyka może być nie tylko rozrywką, ale także szansą na pomoc potrzebującym. Udowodnił to raper Logic, który nagrał utwór "1-800-273-8255" opowiadający o depresji prowadzącej do samobójstw. Tajemniczy tytuł to bowiem numer amerykańskiego telefonu zaufania dla młodzieży.

Muzyka, która niesie pomoc

W 2017 r. raper Logic opublikował na YouTube klip do utworu "1-800-273-8255". Obecnie wideo ma ponad 432 mln wyświetleń, a co ważniejsze - niesie pomoc. Jak się okazało, tytuł singla to prawdziwy numer telefonu, pod który mogą dzwonić osoby borykające się z depresją i złym samopoczuciem psychicznym.

- Raper Logic, który jest autorem tego numeru, postanowił zrobić coś dobrego poprzez muzykę. On dobrze wie, co oznaczają mroczne chwile w życiu. Sam miał ojca narkomana, mamę alkoholiczkę i braci dilerów - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Spadek liczby samobójstw w USA

Kilka lat po ukazaniu się utworu przeprowadzono badania. Według prestiżowego brytyjskiego czasopisma naukowego British Medical Journal po ukazaniu się piosenki liczba telefonów na tytułową linię wzrosła o niemal 10 tys. Są też dowody, że spadła liczba samobójstw w USA.

- To niesamowite. Utwór ma już 4 lata, a po jego premierze wzrosła liczba osób, które dzwonią na tę infolinię i realnie proszą o pomoc. To pokazuje, że muzyka może nieść coś wartościowego - dodała.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości