Gwiazdy

Jamajski klimat na scenie Dzień Dobry TVN. Zespół Reggaeside z premierową piosenką „Jasny cel”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Z okazji Święta Boba Marleya na naszej scenie zabrzmiała muzyka w jamajskim klimacie. Zespół Reggaeside wystąpił z premierową piosenką „Jasny cel”. Jak wam się podoba?

Zespół Reggaeside

Reggaeside to polski zespół grający muzykę reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Grupa powstała w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim.

Jej członkowie uważają się za przyjaciół. Swój wolny czas poświęcają pasji, jaką jest muzyka. Zgodnie z własnymi pomysłami i nowoczesnymi trendami doskonalą swój warsztat i aranżują utwory. Miks gatunków muzycznych i energetyczny charakter piosenek sprawiają, że docierają one do odbiorców w różnym wieku.

6 lutego – Święto Boba Marleya

W 1990 roku, 9 lat po śmierci Boba Marleya, na Jamajce ustanowiono narodowe święto poświęcone temu najbardziej znanemu na świecie artyście reggae. Obchody przypadają 6 lutego, w dniu jego urodzin. Wydarzeniu towarzyszą liczne koncerty, wystawy i festiwale. Ulice przystrojone są flagami rasta, a zabawa trwa cały tydzień. Święto Boba Marleya przyciąga nie tylko liczne grupy mieszkańców, ale również turystów, którzy przybywają w tym czasie na Jamajkę. Uroczysta ceremonia relacjonowana przez media odbywa się w muzeum w Kingston. Towarzyszą jej seminaria, prezentacja różnych produktów oraz wypuszczanie gołębi. Podczas obchodów nie może oczywiście zabraknąć tortu urodzinowego.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości