Gwiazdy

Rafał Zawierucha - kim jest polski aktor występujący jako Polański w filmie Tarantino?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Rafał Zawierucha zagrał młodego Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. W rozmowie z Mateuszem Hładkim opowiedział, jak wygląda praca z mistrzem oraz jak czuł się na czerwonym dywanie.

  • "Once Upon a Time in Hollywood" - pierwszy zwiastun!
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - o czym opowiada film?
  • Rafał Zawierucha zagrał młodego Romana Polańskiego.
  • Rafał Zawierucha - w jakich filmach pojawił się wcześniej? „Miasto 44”, „Bogowie”, „Powidoki”, „Jack Strong” czy „Księstwo”

Zobacz też: 

Maciej Musiał na liście najbardziej wpływowych gwiazd Europy

Rafał Zawierucha opowiedział, jak czuje się po premierze "Once Upon a Time in Hollywood":

To były niezwykłe emocje, wrażenia. Cieszę się, że mogę być częścią tak wybitnej ekipy i tak wielkiej produkcji Tarantino. Dopiero wczoraj dotarło to do mnie! - powiedział Rafał Zawierucha.

Zawierucha nie ukrywał podekscytowania, to było dla niego niesamowite przeżycie - przejście po czerwonym dywanie z całą ekipą.

Przeszedłem pierwszy raz w moim życiu po czerwonym dywanie jako aktor, który zagrał u Tarantino!

Quentin jest wybitnym reżyserem. Jest w gronie reżyserów, u których marzyłem żeby zagrać. 

"Once Upon a Time in Hollywood" - pierwszy zwiastun!

Już jest! W sieci został opublikowany drugi zwiastun "Once Upon A Time in Hollywood" - filmu, w którym występuje Rafał Zawierucha.

Fot. Materiały prasowe

"Once Upon a Time in Hollywood" - o czym opowiada film?

Wspaniała wiadomość o tym, że aktor Rafał Zawierucha z Kielc zagra w najnowszym filmie Quentina Tarantino, rozbudziła w ubiegłym roku całą Polskę. Rafał Zawierucha wcielił się w rolę Romana Polańskiego w filmie „Once Upon a Time in Hollywood”. Jego pierwszą żonę, Sharon Tate, zagrała Margot Robbie znana z takich produkcji jak "Wilk z Wall Street" czy "Ja, Tonya".

W "Once Upon a Time in Hollywood” Leonardo DiCaprio zagra jedną z głównych ról, a tłem całej historii mają być tragiczne wydarzenia z 1969 roku. W tym roku z rąk sekty Charlesa Mansona zginęła Tate i czwórka jej przyjaciół.

Tarantino o swoim filmie i o Romanie Polańskim

Quentin Tarantino na konferencji prasowej po filmie odpowiedział na pytanie o Romana Polańskiego.

Spotkaliśmy się z Romanem Polańskim kilka razy. Mówię tu nie o najlepszym żyjącym reżyserze, ale też o najgorętszym nazwisku w tamtych czasach. Dziś nadal niesamowite jest, ile zarobił film "Dziecko Rosemary", kiedy wszedł na ekrany (...) Wtedy ludzie zachwycali się, kiedy film zarobił 8 milionów, a "Dziecko Rosemary" zarobił 34 miliony, albo nawet więcej! Jestem wielkim fanem filmów Polańskiego (...) - powiedział Quentin Tarantino.

Fot. Once upon in Hollywood / Rafał Zawierucha

Jeszcze przed premierą filmu nie do końca było wiadome, czy Zawierucha pojawi się na ekranie. Pojawiły się bowiem plotki, że sceny z jego udziałem zostały wycięte. Wszystko oczywiście okazało się nieprawdą!

Rafał Zawierucha opowiedział o tym jak podchodzi do swojej roli i wrócił wspomnieniami do momentu, kiedy dowiedział się, że dostał rolę młodego Polańskiego:

Czy ja będę na ekranie sekundę, 10 sekund czy pół godziny, to dla mnie nieważne. Podszedłbym do tej roli tak samo (...) Kiedy dowiedziałem się, że zagram w filmie Tarantino poryczałem się, zadzwoniłem do mamy i powiedziałem, że wyjeżdżam - mówił Rafał Zawierucha w Dzień Dobry TVN.

Premiera filmu "Once Upon a Time in Hollywood” w Polsce przewidziana jest na sierpień 2019.

Rafał Zawierucha - największe role

Rafał Zawierucha pokazał swoje umiejętności na wielkim ekranie już wielokrotnie - ma na swoim koncie filmy takie jak: „Miasto 44”, „Bogowie”, „Powidoki”, „Jack Strong” czy „Księstwo” na podstawie powieści Zbigniewa Masternaka.

Więcej: Na co wybrać się do kina? Ania Wendzikowska poleca

Rafał Zawierucha pochwalił się na Instagramie zdjęciami z planu „Once Upon a Time in Hollywood”. Pójdziecie do kin na film z Rafałem Zawieruchą?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości