Gwiazdy

Maciej Musiał na liście najbardziej wpływowych gwiazd Europy

Maciej Musiał odniósł ogromny sukces! Ten młody aktor właśnie został wyróżniony przez magazyn "Forbes". Musiał znalazł się wśród 30 najbardziej wpływowych młodych gwiazd. O tym, jak się czuje z takim wyróżnieniem opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

„30 under 30” to ranking publikowany co roku przez amerykańską redakcję magazynu „Forbes”. Zestawienie przedstawia młodych ludzi wyróżniających się w różnych dziedzinach. Jury rankingu wybiera najzdolniejszych w dziedzinach: kultury i sztuki, marketingu i mediów, finansów, nauki i opieki zdrowotnej, działań społecznych, sportu i gier, rozrywki, przemysłu, sprzedaży i e-commerce oraz technologii. W skład jury każdej z kategorii wchodzą trzy osoby działające w jej obrębie.

Przez lata ranking skupiał się tylko na zdolnych młodych ludziach z USA i Kanady, a od kilka lat redakcja „Forbesa” przegotowuje oddzielne zestawienia dla Europy, Azji i Afryki.

Maciej Musiał znalazł się w kategorii rozrywka zdominowanej głównie przez brytyjskich twórców. Obok niego pojawili się znany z roli Harry’ego Pottera aktor Daniel Radcliffe, muzyk George Ezra, Tom Holland, który gra najnowszą wersję Spider-Mana, czy Letitia Wright, aktorka znana z filmu „Czarna Pantera” nagrodzona tegoroczną statuetką BAFTA dla wschodzącej gwiazdy.

W skład jury wchodzili: piosenkarka Rita Ora, producent filmowy Stephen Garrett i muzyk Josh Wilson.

Miejsce w rankingu zapewniła Maciejowi Musiałowi praca przy serialu „1983”. Redakcja magazynu podkreśliła, że Musiał nie tylko zagrał w produkcji, ale również był jego współtwórcą - producentem wykonawczym, a także obok scenarzysty Joshuy Langa pomysłodawcą serialowej historii.

autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Co sądzisz o tym artykule?
6
3