Gwiazdy

Matteo Bocelli w muzyce zakochał się dzięki ojcu. „Czułem, jak ta pasja stopniowo we mnie narasta”

Gwiazdy

Młody Matteo Bocelli dał się poznać jako utalentowany wokalista dzięki duetowi ze swoim ojcem Andreą Bocellim. To właśnie dzięki niemu 22-latek zakochał się w muzyce i coraz śmielej stawia w niej kolejne kroki. Podczas rozmowy z Gabi Drzewiecką opowiedział o swoich początkach i kolejnym artystycznym projekcie.

Matteo Bocelli – początki w muzyce

Młodego Mattea Bocellego poznaliśmy 2018 roku. Właśnie wtedy opublikowany został utwór „Fall one me” do filmu „Dziadek do orzechów”, który Włoch nagrał w duecie ze swoim ojcem - sławnym śpiewakiem Andreą Bocellim. Świat szybko zachwycił się talentem oraz wyglądem 20-letniego wtedy wokalisty.

Cofnijmy się jednak do momentu, gdy Matteo miał raptem 7 lat. Wtedy dzięki podpowiedziom taty rozpoczął naukę gry na pianinie.

Powiedział mi: powinieneś zacząć brać lekcje muzyki, tak jak uczysz się wielu innych rzeczy, ponieważ muzyka może być i pewnie będzie dużą częścią twojego życia. (…) Zacząłem więc stawiać pierwsze kroki po jego namowach i czułem, jak ta pasja stopniowo we mnie narasta

- opowiadał Gabi Drzewieckiej.

Nadszedł też moment, gdy grze na pianinie zaczął towarzyszyć śpiew. Chłopak jednak był na tyle nieśmiały, że sam nigdy nie zdecydował się zaprezentować ojcu swojego talentu. Jego popisom wokalnym przysłuchiwała się za to mama i to dzięki jej działaniom Andrea poznał możliwości swojego syna.

Matteo Bocelli w utworze „Can You Feel The Love Tonight”

Matteo Bocelli nie poprzestał jedynie na duecie ze swoim ojcem. Coraz śmielej stawia kroki w muzycznym świecie. Stał się nawet częścią albumu „Disney Goes Classical”, którego premiera ma się odbyć w październiku bieżącego roku. Artysta miał okazję nagrać swoją wersję utworu znanego nam z bajki „Król Lew”. Jego „Can You Feel The Love Tonight” spotkało się z pozytywnym odbiorem słuchaczy.

To był tak naprawdę pierwszy film animowany, które obejrzałem w swoim życiu. Uwielbiałem ten utwór od samego początku, kiedy wykonywał go Elton John

- zdradził Matteo.

Przyznał też, że już po nagraniu piosenki, zdecydował się zaprezentować go ojcu i zapytać o jego wrażenia.

Dał mi kilka uwag, jak mógłbym ulepszyć to wykonanie, ale chyba ostatecznie był ze mnie bardzo dumny

- powiedział.

Zobacz też:

Martyna Wojciechowska zdradziła, ile waży. „Kobiety próbują dorównać do wzorca, którego tak naprawdę nie ma”

Iga Świątek po maturze. Czy zawiesi karierę sportową i pójdzie na studia? „Mam ten przywilej, że nie muszę teraz decydować”

Kasia Nosowska o sobie: „Stara, a głupia”. O co chodzi?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Reporter: Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości