Gwiazdy

Martyna Gliwińska o macierzyństwie: "Czuje się niezastąpiona i dzięki temu spełniona"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Martyna Gliwińska rok temu powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Młoda mama chętnie dzieli się w mediach społecznościowych swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem. Więcej na ten temat opowiedziała w rozmowie z naszym serwisem.

Martyna Gliwińska o macierzyństwie

W zeszłym roku na świat przyszło pierwsze dziecko Martyny Gliwińskiej - syn Kazik. Obserwatorzy regularnie dopytują ją o macierzyństwo. My również się do niej odezwaliśmy. Zapytaliśmy, jak podchodzi do rad, których często udziela się młodym mamom.

- Jeżeli chodzi o jakiekolwiek rady, to nie lubię ich ani dawać, ani słuchać. Ile matek i dzieci, tyle rad i opinii, a każdy jest inny i niekoniecznie się te rady sprawdzają. Natomiast lubię słuchać o doświadczeniach innych kobiet z dziećmi, widzę, że moje obserwatorki są ciekawe tych moich, wiec z chęcią się nimi dzielę - mówiła w rozmowie z serwisem Dzień Dobry TVN Martyna Gliwińska.

Jak udaje się jej pogodzić macierzyństwo z pracą? - Bywają dni, gdy mam ochotę schować się przed wszystkimi, aby uciec od natłoku obowiązków, ale wiem, że to by nic nie dało, bo nikt za mnie tej pracy nie wykona. I to chyba mnie najbardziej motywuje. Czuje się niezastąpiona i dzięki temu spełniona. Także w trudnych momentach doceniam to, co mam, to że mogę pracować w czasach, gdy wielu ludzi tej pracy po prostu nie ma - opowiadała.

Martyna Gliwińska ma syna Kazika

Martyna Gliwińska przyznała również, że z powodów zdrowotnych nie mogła urodzić syna naturalnie i konieczne było cesarskie cięcie. Gwiazda przeszła operację skoliozy i poród naturalny byłby zbyt dużym obciążeniem dla kręgosłupa. - Szczerze mówiąc, nie wyobrażałam sobie innej opcji. Tak jak wspominałam na moim Instagramie, myślę, że chęć rodzenia naturalnie wynika u kobiet z potrzeby spełnienia i instynktu, którego mi na etapie ciąży zabrakło - dodała.

Kazik, syn Martyny Gliwińskiej i Jarosława Bieniuka, przyszedł na świat w dniu ogłoszenia w Polsce lockdownu. - Przez dłuższy czas nikt poza moimi rodzicami nie mógł nas odwiedzać. Rodzeństwo Kazika oglądało go jedynie przez szybkę - wspominała mama malucha.

Powrót do formy po ciąży

Mama Kazika po porodzie rwała się do ćwiczeń i chciała, jak najszybciej wrócić do wagi sprzed ciąży. - Wiem, że wiele kobiet patrzy na mnie i jest im smutno bądź wkurzają się, że one nie pozbyły się brzuszka tak szybko. Dlatego staram się je motywować i pokazywać różne sposoby na dbanie o siebie. Ja zawsze myślę o tym, że jeśli będę szczęśliwa i spokojna, to mój Kazik też taki będzie, dlatego teraz podwójnie dbam o higienę życia - dodała.

Martyna Gliwińska - kim jest?

Martyna Gliwińska jest projektantką wnętrz. Ukończyła ASP w Warszawie oraz uczelnię we Florencji. Kazik jest owocem jej związku z Jarosławem Bieniukiem.

Macierzyństwo w Polsce i za granicą

Zobacz także:

Ania Wendzikowska o wyjazdach z córkami. Monika Mrozowska pod wrażeniem: "Jesteś ekstra samodzielną mamą"

Czy szczepionki przeciw COVID-19 można podawać kobietom w ciąży? Są wyniki badań

Aktor nominowany do Oscara zdradził, jak oświadczył się swojej ukochanej. Wybrał niecodzienny sposób

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości