Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa spełniają marzenia dzieci: "Możemy pójść razem na kolację, zrobić coś dobrego"

Gwiazdy

Sześć edycji, zebranych 400 tys. zł, ponad 80 spełnionych marzeń i 179 zorganizowanych kolacji - to dotychczasowy bilans akcji "Kolacja Marzeń". Jej ambasadorką od początku jest Małgorzata Kożuchowska, natomiast Julia Wieniawa w tym roku bierze w niej udział po raz pierwszy. Dzieci cierpiące na choroby zagrażające ich życiu marzą o klockach, zabawkach, laptopach, spotkaniach ze swoimi idolami, a także o podróżach w odległe zakątki świata. Zobacz, jak można im pomóc i wylicytować kolację z gwiazdą.

Kolacja Marzeń z Małgorzatą Kożuchowską

Akcja organizowana jest już po raz siódmy. Od początku wspiera ją Małgorzata Kożuchowska.

- To są nieprawdopodobnie wartościowe spotkania , zawiązują się znajomości, które trwają latami (...). Moje doświadczenie jest specyficzne, bo cztery ostatnie edycje Kolacji Marzeń były wylicytowane przez tę samą osobę - wspomina gwiazda.

Tegoroczna aukcja kolacji z Małgorzatą Kożuchowską już się zakończyła. Jednak nadal można dołożyć się do spełniania marzeń dzieciaków, wykupując dostęp do Gali, którą aktorka poprowadzi 18 grudnia.

Julia Wieniawa zaprasza na kolację

Julia Wieniawa bierze udział w licytacji pierwszy raz. Robi to z przyjemnością, bo chętnie uczestniczy we wszystkich akcjach, które może wspomóc swoimi zasięgami w Internecie.

- Bardzo jestem podekscytowana, cieszę się, że mogę komuś sprawić przyjemność. Jeżeli ktoś chce mnie poznać, to możemy pójść razem na pyszną kolację, a przy okazję zrobić coś dobrego i wesprzeć dzieciaki, które potrzebują pomocy (...). Popularność to jest ogromny przywilej, ale i też i obowiązek , trzeba o tym pamiętać i wykorzystywać media w dobrych celach - podkreśla aktorka w Dzień Dobry TVN.

Kolacja Marzeń - jak pomóc

Każdy wchodząc do 22 grudnia 2020 roku na stronę kolacjamarzen.pl może wylicytować kolację z gwiazdą lub wpłacając datek. Dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Mam marzenie.

- Nastawienie jest niezwykle ważne. Mam przykłady, że dzieci, które wydawały się być w stanie beznadziejnym, po spełnieniu takiego marzenia zaczynały wracać do zdrowia , to jest niesamowite - opowiada ambasadorka akcji Małgorzata Kożuchowska.

Środki uzyskane z licytacji i cegiełek siódmej edycji akcji pozwolą spełnić marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Dzięki temu przeżyją niezapomniane chwile i choć na chwilę zapomną o cierpieniu, z którym borykają się na co dzień.

Kolacje zwykle realizowane były w ciągu trzech miesięcy od zakończenia licytacji, ale w tym roku wyjątkowo (z powodu pandemii) czas ten został wydłużony do roku. W razie kolejnego kryzysu i przedłużających się restrykcji będą organizowane online.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Tatiana Okupnik walczy o życie Maciusia. "Jest ciężko chory i potrzebuje leku"

Wybierz laureata Pozytywki za listopad 2020. Kto według ciebie zasługuje na wyróżnienie?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". A Ty komu podarujesz Magdę, Mateusza, Gosię i Małgosię?

Autor: Luiza Bebłot

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości