Gwiazdy

Doświadczenia matek karmiących piersią. "Nie powinnyśmy się biczować"

Gwiazdy

Długie karmienie piersią uchodzi w Polsce za kontrowersyjne ze względu na szkodliwe stereotypy. Ponadto, mamy które decydują się na takie rozwiązanie, spotykają się z brakiem zrozumienia, a nawet hejtem. Dobiega końca kampania promująca długie karmienie piersią pt.: "Długość ma znaczenie". Miała ona na celu edukację społeczeństwa oraz walkę z mitami, z którymi spotykają się mamy. W Dzień Dobry TVN Patrycja Sołtysik opowiedziała, jak długo karmiła swojego syna. Paula Tumala natomiast zwierzyła się z powiększania biustu i karmienia piersią. Maja Hyży z kolei odniosła się do hejtu na matki, które karmią dzieci w miejscach publicznych.

Do którego roku życia karmić piersią?

Patrycja Sołtysik od 2015 r. jest żoną Andrzeja Sołtysika. Chwilę później na świat przyszedł ich syn, Stanisław. Ukochana prowadzącego Dzień Dobry TVN nie kryje, że ważne dla niej jest karmienie piersią. Jak zauważa, pomaga to zbudować relację matki z dzieckiem.

- Trzeba rozgraniczyć przy tym długim karmieniu, że to nie tylko jak karmienie noworodka. To tylko pierwszy etap. Później to etap łączący nas. Ja po Staśku, który ma 6 lat widzę, że jest zdrowy, czuły i empatyczny, związany z mamą, ale nie uwiązany. Same korzyści - przede wszystkim zdrowotne - mówiła.

- Stopniowo wraz z wiekiem Stasia ograniczałam to karmienie. Po 2 roku życia wyeliminowaliśmy zasypianie z piersią - podsumowała. Patrycja przyznała, że syna skończyła karmić piersią, gdy ten miał nieco ponad cztery lata.

Powiększanie piersi a karmienie

Paula Tumala to fotomodelka znana m.in. z występu z Cleo podczas Eurowizji do piosenki "My Słowianie". Rok temu gwiazda została mamą bliźniaczek. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej perspektywie karmienia piersią, jako kobiety, która poddała się operacji powiększenia biustu.

- U mnie udało się karmić piersią tylko 3 miesiące. Kiedy byłam w ciąży od razu wiedziałam, że chcę karmić. Mam powiększone piersi, więc to wzbudzało kontrowersje. Nie każdy wie, że to jest możliwe - tłumaczyła.

Jak karmić piersią w miejscach publicznych?

W lipcu minionego roku, Maja Hyży przywitała na świecie swoją córeczkę Antoninę. Od tamtej chwili w mediach społecznościowych dzieli się zdjęciami dziewczynki. Teraz artystka odniosła się do tematu karmienia piersią w miejscach publicznych.

- Uważam, że to nie jest nic złego karmić publicznie. Ale należy zachować normę estetyki - przykryć się pieluszką, żeby dziecko miało oddech, ale nie afiszować się golizną . Wiem, że wiele mam zostało skrzywdzonych przez innych ludzi w tym temacie. Pamiętajmy, że nasze dzieci nie zastanawiają się, gdzie są, tylko jak chcą zjeść w danej chwili - mówiła gwiazda.

Maja Hyży ma także dwóch starszych synów. Jak długo ich karmiła?

- Moich synów karmiłam 8 miesięcy, musiałam przerwać karmienie przez problemy zdrowotne. A córkę karmię już teraz 11 miesięcy i jest nam bardzo dobrze. Śmieję się, że karmimy się nawzajem, bo ja karmię się tą miłością - zdradziła Maja.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości