Gwiazdy

Księżna Diana oszukana przez dziennikarza BBC - donosi nasza reporterka z Londynu

Gwiazdy

Aktualizacja:

W tym roku minęły 23 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród Brytyjczyków. Zresztą, nigdy nie przestała być ich ulubienicą. Anna Senkara opowiadała nam o doniesieniach prasowych, które obnażają tajemnice związane ze słynnym wywiadem, który Lady D. udzieliła telewizji BBC.

Księżna Diana królową ludzkich serc

Księżna Diana przez długie lata była ulubienicą podwładnych w Wielkiej Brytanii i mediów na całym świecie. Co więcej, nawet po rozpadzie związku z księciem Karolem, ludzie dalej ją uwielbiali. Jak na członkinię brytyjskiego dworu przystało, miała kontrowersyjne podejście do wielu spraw. Chętnie przełamywała tematy tabu, angażowała się w liczne akcje społeczne i pomagała tym, którzy w jej odczuciu najbardziej tego wsparcia potrzebowali.

Choć głowę Lady D. zdobiła diamentowa tiara, księżna starała się wieść proste życie, inspirując przy tym wielu ludzi. To właśnie dlatego do dziś uchodzi za "królową ludzkich serc".

Małżeństwo z księciem Karolem

Życiowy dramat księżnej Diany rozbijał się nie tylko o nieszczęśliwe dzieciństwo, ale głównie o nieudane i traumatyczne małżeństwo z księciem Karolem. Przyszłego męża poznała, gdy miała zaledwie 16 lat.

Pamiętam, jak mój przyszły mąż pierwszy raz przyjechał do nas do Althorp. Pamiętam moje pierwsze wrażenie: "Boże, jaki to smutny facet". Byłam wtedy tłustawą, nieatrakcyjną dziewczyną bez makijażu, ale dużo się śmiałam i żartowałam. Jemu się to spodobało

- wyznała księżna dziennikarzowi Andrew Mortonowi, który nagrywał jej wspomnienia.

Książę Karol oświadczył się jej z rozsądku, a nie z miłości. Naciskała na niego rodzina, która za wszelką cenę chciała, by się ustatkował. Pierwsza czerwona lampka powinna zapalić się Dianie 6 lutego 1981 r., gdy książę Karol poprosił ją o rękę podczas randki w Windsorze. Jak później żaliła się księżna, następca tronu nie przyniósł nawet pierścionka. Ostatecznie para pobrała się 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie.

3 lata po narodzinach księcia Williama małżonkowie zdecydowali się na kolejne dziecko. Do końca wierzyli, że przyjście na świat Harry'ego ociepli ich relacje i pomoże uratować wypalające się uczucie. Niestety, stało się odwrotnie. Ich małżeństwo trwało zaledwie do 1992 r. - wtedy para zdecydowała się na separację. Decyzja o rozwodzie zapadła 4 lata później.

Diana - ikona mody

Mimo niepowodzeń w rodzinie królewskiej, Brytyjczycy do dziś kochają Dianę. Była podziwiana nie tylko za charyzmę, przełamywanie tematów tabu i spontaniczność. Wszyscy zachwycali się jej stylem, o czym zresztą po dziś dzień rozpisują się pisma modowe.

Wylansowała m.in. modę na sweter z czarną owcą. Firma, która go zaprojektowała i wypuściła lata temu, ponownie wznowiła jego produkcję. Ale czas oczekiwania to luty 2021 r.

- powiedziała nasza londyńska reporterka Anna Senkara.

Stylem księżnej Diany zaczynają inspirować się także młodsze pokolenia.

Bardzo chętnie dziewczyny się tutaj na Dianę stylizują. Moda lat 80. i 90. wraca, dziewczyny noszą perły, poduszki i ten rzecz jasna ikoniczny eyeliner

- mówiła dziennikarka.

Słynny wywiad dla BBC

Wszyscy biografowie księżnej Diany wspominają, że 14 listopada 1995 r., w urodziny księcia Karola, udzieliła ona wywiadu dla BBC. Opowiedziała w nim, jak nieszczęśliwa była w związku. Nie omieszkała dodać, jak jej zdaniem wyzute z emocji relacje łączą wszystkich Windsorów. Świat zamarł, kiedy wyemitowano tę rozmowę.

To wtedy padło słynne zdanie, w którym księżna zawarła powód jej rozwodu z Karolem. Diana była szczera wobec syna w sprawie romansu Karola i księżnej Camilii.

Poszłam do szkoły i przekazałam to Williamowi. Zapytał mnie, co się dzieje. Chciał wiedzieć, czy coś zrobiłam i czy dlatego rozpadło się nasze małżeństwo

– relacjonowała Lady D.

Powiedziałam mu, że w tym małżeństwie było nas troje i że presja mediów była kolejnym czynnikiem . Dodałam, że chociaż nadal kochałam jego tatę, nie mogłam żyć z nim pod jednym dachem

– usłyszeli widzowie BBC.

Jak się później okazało, istnieje duża szansa, że księżna Diana została sprowokowana do ujawnienia sekretów brytyjskiego dworu przez sfałszowane dokumenty.

Po latach okazało się, że Martin Bashir pokazywał Dianie fałszywe wyciągi z kont bankowych, które miały wskazywać, że najbliższe otoczenie ją podsłuchuje. Trzymam ostatnie wydanie "Daily Mail" i doniesienia są takie, że Bashir spotykał się z nią na jakichś parkingach samochodowych, żeby podsycać paranoję, że wszyscy ją podsłuchują, żeby ona chciała mu tego wywiadu udzielić

- podsumowała nasza reporterka Anna Senkara.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Księżna Diana naukowo uznana za najatrakcyjniejszą kobietę ze wszystkich rodzin królewskich

Bliscy wspominają księżną Dianę. Harry: „Wiem, że moja mama jest dla Was inspiracją”

Harry i Meghan znowu w konflikcie z brytyjskim dworem

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości