Księżna Diana

  Autorem zdjęcia jest turecki artysta Alper Yesiltas.

  Internauci zaczęli zastanawiać się, dlaczego po śmierci królowej, pod pałacem Buckingham jest mniej, niż po śmierci księżnej Diany. Czy to dowód na to, że poddani kochali ją bardziej, niż zmarłą 8 września monarchinię? Okazuje się, że odpowiedź jest dosyć prosta.

  Księżniczka Charlotte, najstarsza córka księcia Wiliama i księżnej Kate odziedziczyła drogocenną tiarę, która zdobiła głowę Diany w dniu ślubu z królem Karolem. 7-latka została tym samym właścicielką fortuny.

  Po śmierci królowej Elżbiety II jej najstarszy syn Karol, książę Walii, został królem Zjednoczonego Królestwa. Jak Brytyjczycy przyjęli nowego monarchę?

  Dr Richard Shepherd to wybitny brytyjski patolog sądowy, który pracował przy najgłośniejszych dochodzeniach na świecie. W swojej karierze badał tysiące zgonów, do których doszło w niewyjaśnionych okolicznościach. W Polsce furorę robi jego książka pt. "Siedem wieków śmierci".

  Jej tragiczna śmierć poruszyła serca ludzi na całym świecie.

  W rocznicę śmierci nasza reporterka przybliżyła fenomen "królowej ludzkich serc".

  Ich ikoniczny styl niezmiennie budzi podziw kobiet z całego świata. Przedstawicielki królewskich i książęcych rodów doskonale wiedzą, jak przykuć uwagę otoczenia wyszukanym strojem czy eleganckimi akcesoriami, a w dodatku nigdy nie popełniają modowych faux pas. W czym tkwi sekret ich nienagannych stylizacji? Jakie triki stosują współczesne arystokratki, by uniknąć wpadek związanych z garderobą?

  Jego cena zwala z nóg.

  Użytkownicy aplikacji nie kryli swojego zdziwienia, gdy okazało się, że Rose wygląda identycznie jak Diana Spencer.

  Postać księżnej Diany od lat fascynuje filmowców. Już za chwilę na ekrany kin wchodzi kolejny obraz opowiadający o Królowej Ludzkich Serc. Film "Spencer" opowiada o jednym weekendzie z życia księżnej, kiedy ta postanawia opuścić księcia Karola. W roli głównej wystąpiła Kristen Stewart.

  Produkcja ujęła krytyków, a niedługo pojawi się na ekranach kin.

  31 sierpnia br. minęły 24 lata od tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginęła księżna Diana. "Królowa ludzkich serc" stała się inspiracją dla wielu kobiet, które starają się odtwarzać jej styl. Jedną z nich jest holenderska influencerka Rose Nora Anna. 

  Minęło 25 lat od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród Brytyjczyków. Zresztą, nigdy nie przestała być ich ulubienicą. Maciej Czajkowski, dziennikarz i były współpracownik BBC opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN o międzynarodowym fenomenie księżnej Walii.

  25 lat temu, w atmosferze skandalu sfinalizował się rozwód Diany i księcia Karola, a wraz z nim zakończyła się tzw. różana wojna tocząca się pomiędzy małżonkami. Po zakończeniu tego etapu życia brytyjska księżna odżyła i zyskała status celebrytki. Za sławę przyszło jej jednak zapłacić najwyższą cenę.

  Mijają 24 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród wielbicieli na całym świecie. Powstało o niej wiele filmów dokumentalnych, a wkrótce premierę będzie miała niezwykła międzynarodowa produkcja. Twórcy pokazali właśnie plakat filmu "Spencer", w którym Kristen Stewart gra Dianę, a Jack Farthing wciela się w księcia Karola.

  Kitty Specer, bywalczyni salonów, modelka i bratanica Lady Di poślubiła starszego o 32 lata milionera, Michaela Lewisa. Ceremonia odbyła się we Włoszech a wygląd panny młodej był pilnie strzeżoną tajemnicą. Zdjęcia ślubnej stylizacji arystokratki udostępnili projektanci kreacji.

  W dniu 60. urodzin księżnej Diany, jej synowie William i Harry odsłonili przedstawiający ją pomnik. Monument stanął w ogrodach Pałacu Kensington w Londynie. Uroczystość stała się okazją do pierwszego spotkania książęcych braci po pogrzebie księcia Filipa w kwietniu tego roku.

  Księżna Diana 1 lipca obchodziłaby 60. urodziny. Choć od jej śmierci minęły już 24 lata, nadal jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. Do dziś wiele kobiet inspiruje się także jej sposobem ubierania się. Jakie były sekrety jej stylu?

  Od tragicznej śmierci księżnej Diany minęły niemal 24 lata. Mimo upływu czasu do tej pory nie udało się ustalić, co tak naprawdę się stało. Nie brakuje głosów, że wypadek, w którym zginęła Królowa Ludzkich Serc, był tak naprawdę zamachem. Do sprawy - pierwszy raz - odniósł się MonSef Dahman, chirurg, który próbował ratować księżną.

  Nie milkną echa głośnego wywiadu z księżną Dianą, który w 1995 r. wyemitowała BBC. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie wykazało, że dziennikarz dopuścił się oszustwa, a nadawca je zatuszował. Stacja wystosowała przeprosiny do syna Diany, księcia Williama. Teraz autor wywiadu zrobił to samo, jednak podkreślił, że wiązanie z nim tragicznej śmierci księżnej jest "nierozsądne".

  Aby przeprowadzić sensacyjny wywiad z księżną Dianą, dziennikarz BBC dopuścił się oszustwa, a nadawca je zatuszował. Tak wykazało przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie. Przypomnijmy, że w słynnej rozmowie w 1995 r. księżna ujawniła intymne szczegóły jej małżeństwa z Karolem. BBC wystosowało przeprosiny do syna Diany, księcia Williama.

  Niedawno na jednej z aukcji wylicytowano prywatne listy księżnej Diany. W pisanej odręcznie korespondencji do przyjaciela opowiadała o wymagającej rzeczywistości życia na dworze Windsorów. Listy dają wgląd w siedem najbardziej bolesnych lat z życia Lady Di. W jednym Diana odwołała się bezpośrednio do królowej Elżbiety. Jak ją nazywała?

  Księżna Diana zginęła 24 lata temu w wypadku samochodowym. Co roku w Dzień Matki wnuki Lady Di przygotowują dla niej okolicznościowe laurki. Rysunki dzieci są bardzo rozczulające.

  24 lutego 1981 roku Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny księcia Karola z Dianą Spencer, choć do zdarzenia doszło kilkanaście dni wcześniej. Zwyczajowo takie informacje przekazywane są z opóźnieniem i jest to jedna z wielu tradycji, których przestrzega rodzina królewska. Co wiemy o oświadczynach księcia Karola? I dlaczego zdarzenie to, nawet po tylu latach, obrasta całą masą spekulacji?

  Kristen Stewart wkrótce ponownie zabłyśnie na wielkim ekranie, tym razem jako księżna Diana w filmie "Spencer". Gwiazda sagi "Zmierzch" stoi przed ogromnym wyzwaniem, bo na film czekają wielbiciele Lady D. na całym świecie. Do sieci wyciekło właśnie pierwsze zdjęcie z planu produkcji o "królowej ludzkich serc". Kiedy premiera?

  W tym roku minęły 23 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród Brytyjczyków. Zresztą, nigdy nie przestała być ich ulubienicą. Anna Senkara opowiadała nam o doniesieniach prasowych, które obnażają tajemnice związane ze słynnym wywiadem, który Lady D. udzieliła telewizji BBC.

  Książę Harry i Meghan Markle znów są na językach całego świata. Wszystko przez wizytę na cmentarzu w Los Angeles podczas Dnia Pamięci. Postawa małżonków nie spodobała się brytyjskiemu dworowi. Ale to nie wszystko. Wraca skandal sprzed lat i znowu mówi się, że Harry tak naprawdę jest synem ochroniarza księżnej Diany. Jaka jest prawda?

  Doktor Julian de Silva postanowił zbadać atrakcyjność znanych kobiet z rodzin królewskich. Zaszczytny tytuł najpiękniejszej otrzymała nieżyjąca księżna Diana. W zestawieniu nie mogło zabraknąć również Kate Middleton i Meghan Markle.

  Kristen Stewart wcieli się w Dianę w nowym filmie biograficznym o brytyjskiej księżnej. Informację podał magazyn „Variety”. Dramat „Spencer” skupi się na jej relacji z księciem Karolem. Kiedy film trafi do kin?