Księżna Diana

  Księżna Diana

  Postać księżnej Diany od lat fascynuje filmowców. Już za chwilę na ekrany kin wchodzi kolejny obraz opowiadający o Królowej Ludzkich Serc. Film "Spencer" opowiada o jednym weekendzie z życia księżnej, kiedy ta postanawia opuścić księcia Karola. W roli głównej wystąpiła Kristen Stewart.

  Mijają 24 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród wielbicieli na całym świecie. Powstało o niej wiele filmów dokumentalnych, a wkrótce premierę będzie miała niezwykła międzynarodowa produkcja. Twórcy pokazali właśnie plakat filmu "Spencer", w którym Kristen Stewart gra Dianę, a Jack Farthing wciela się w księcia Karola.

  Nie milkną echa głośnego wywiadu z księżną Dianą, który w 1995 r. wyemitowała BBC. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie wykazało, że dziennikarz dopuścił się oszustwa, a nadawca je zatuszował. Stacja wystosowała przeprosiny do syna Diany, księcia Williama. Teraz autor wywiadu zrobił to samo, jednak podkreślił, że wiązanie z nim tragicznej śmierci księżnej jest "nierozsądne".

  Aby przeprowadzić sensacyjny wywiad z księżną Dianą, dziennikarz BBC dopuścił się oszustwa, a nadawca je zatuszował. Tak wykazało przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie. Przypomnijmy, że w słynnej rozmowie w 1995 r. księżna ujawniła intymne szczegóły jej małżeństwa z Karolem. BBC wystosowało przeprosiny do syna Diany, księcia Williama.

  24 lutego 1981 roku Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny księcia Karola z Dianą Spencer, choć do zdarzenia doszło kilkanaście dni wcześniej. Zwyczajowo takie informacje przekazywane są z opóźnieniem i jest to jedna z wielu tradycji, których przestrzega rodzina królewska. Co wiemy o oświadczynach księcia Karola? I dlaczego zdarzenie to, nawet po tylu latach, obrasta całą masą spekulacji?

  Książę Harry i Meghan Markle znów są na językach całego świata. Wszystko przez wizytę na cmentarzu w Los Angeles podczas Dnia Pamięci. Postawa małżonków nie spodobała się brytyjskiemu dworowi. Ale to nie wszystko. Wraca skandal sprzed lat i znowu mówi się, że Harry tak naprawdę jest synem ochroniarza księżnej Diany. Jaka jest prawda?

  Gwiazdy oficjalnie zaczęły sezon na wakacje. Aleksandra Kwaśniewska z mężem pojechali na Kubę, Anja Rubik na Malediwy, Kuba Wojewódzki i Renata Kaczoruk na Lazurowe Wybrzeże, a Ewelina Lisowska do Dubaju. Skąd o tym wszystkim wiemy? Oczywiście z Internetu. Jakie jeszcze gorące informacje można było znaleźć w tym tygodniu w sieci? O tym w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Reżyser Oliver Hirschbiegel i odtwórczyni głównej roli Naomi Watts opowiedzieli Annie Wendzikowskiej o pracy nad wchodzącym właśnie do kin filmie "Diana". Co było najtrudniejsze podczas pracy przy filmie i przy roli księżnej?

  W latach 60 symbolem damy była Jacqueline Kennedy Onassis, w latach 80 była nim Księżna Diana, a jak wygląda współczesna dama? Jakie posiada cechy i czym szczególnym się wyróżnia? Gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN Beatę Tyszkiewicz, Joannę Michalską i Patrycję Sobańską-Rey, które scharakteryzowały obraz damy. Czy łatwo dziś być damą?