Gwiazdy

Fred Mastro. To on uczył Liama Neesona walki nożem do filmu "Uprowadzona"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Fred Mastro jest znanym na świecie specjalistą od ochrony i walki wręcz. Ochraniał gwiazdy filmu i muzyki, polityków czy duchownych. Odwiedził Warszawę w związku z zajęciami, które prowadzi ucząc swojej metody walki. Spotkał się z nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Ochroniarz gwiazd

Fred Mastro ochraniał między innymi 50 Centa, Jean-Claude Van Damme, czy Liama Neesona. Dlaczego ochrona gwiazd jest tak ważna?

Zadaniem gwiazd tego formatu jest robienie filmów, a nie bicie się na ulicy. Gdyby nie mieli ochroniarzy musieliby bić się na ulicy 10 razy dziennie. Są ludzie, którzy chociażby dla sławy chciałby nagrać film, jak uderzają Jean-Claude Van Damme.

Walki uliczne to jego specjalność

Fred Mastro specjalizuje się w walce nożem oraz w walce z wieloma przeciwnikami. Styl nie ma być ładny, ma być skuteczny. Uliczny styl walki Freda to krótkie ciosy łokciem, ataki na szyję, które oszałamiają. Potem z reguły nadchodzi atak na stawy – łokcie i kolana.

Sztuka walki uczy filozofii, szacunku i harmonii, a świat ulicy jest zupełnie inny.

Z azjatyckich sztuk walki Fred odrzucił wszystko, co nie przyda się w przypadku prawdziwego ataku na ulicy.

>>> Zobacz też: Samoobrona – na czym polega i jak się jej nauczyć?

Twórca filmowych choreografii

Fred jest również twórcą filmowych choreografii, między innymi do takich kinowych hitów jak „Uprowadzona” z Liamem Nessonem w roli głównej.

Jeden z moich uczniów zawiózł do producentów film z moimi technikami. Od razu przestali szukać i zadzwonili. Sceny walki z nożem są mojego autorstwa. Mój uczeń uczył w Paryżu Liama Nessona przez trzy miesiące.

-zdradził Fred.

>>> Zobacz też: Kasia Dacyszyn. Po ataku stalkera uczy się samoobrony.

>>>Jak bronić się przed gwałcicielem?<<<

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości