Gwiazdy

Ewa Chodakowska skłamała, że zostanie mamą. Miała ku temu ważny powód

Gwiazdy

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska nigdy nie ukrywała, że nie planuje macierzyństwa. W ostatnim wpisie zdradziła, że ta decyzja wywołała zdumienie wśród jej znajomych. Jak wynika z wypowiedzi trenerki, w kilku przypadkach doprowadziło to do zakończenia znajomości.

Ewa Chodakowska o braku dzieci

Ewa Chodakowska wielokrotnie podkreślała, że jej bezdzietność jest kwestią wyboru. Wciąż jednak decyzja trenerki budzi niemałe emocje. W związku z tym zdecydowała się na odważny wpis, który opublikowała na swoim instagramowym profilu. Post zaczęła od mocnego wyznania, że przyzwyczaiła się do hejtu związanego z nieposiadaniem dzieci. Przyznała się też, że presja otoczenia była tak duża, iż postanowiła uciec się do kłamstwa.

- W gronie dalszych znajomych raz powiedziałam na głos: "nie planuję macierzyństwa" i z automatu spotkałam się z reakcją, która zmroziła mi krew w żyłach. "Ciebie chyba popier... - tralala", do tego dziesiątki mało przyjemnych epitetów. Nie wspomnę o wymownych spojrzeniach tych kobiet, które zamilkły - powiedziała Ewa Chodakowska.

To sprawiło, że trenerka zdecydowała się na nieoczekiwany ruch. - Nie mogłam tego zrozumieć. Postanowiłam zrobić eksperyment. Po roku, w tym samym towarzystwie, rzuciłam deklarację: "Za rok będę mamą". Pisku, gratulacji i owacji na stojąco nie było końca. Zostałam przyjęta na nowo do towarzystwa. Efekt? Odpuściłam sobie takie znajomości i przestałam wypowiadać się na ten temat - wyznała.

Ewa Chodakowska o społecznej presji

Wspomniany eksperyment sprawił, że Ewa Chodakowska nie obawia się już ocen dotyczących jej decyzji. - Mam dość warunkowania wartości kobiet przez pryzmat tak osobistych decyzji - stwierdziła ostro. - Ba! Co z kobietami, które dzieci mieć nie mogą? Są gorsze? Są niewystarczająco dobre? Są niepełne? Skandal!

Choć sama nie zamierza mieć dzieci, podkreśla, że ma w sobie wiele podziwu dla pań, które decydują się na macierzyństwo.

- To piękna droga, pełna bezwarunkowej miłości - napisała. - Jednak w mojej społeczności są też kobiety, które dzieci mieć nie mogą lub nie mają dzieci z wyboru, ale boją się o tym mówić na głos. Te kobiety słyszą od dalszych i bliższych znajomych, od najbliższej rodziny: "musisz, powinnaś mieć dzieci. Inaczej nie jesteś prawdziwą kobietą". Kochana, prawdziwa kobieta jedyne co powinna, to być szczęśliwa. Na własnych warunkach - podsumowała.

Zobacz wideo: Ewa Chodakowska trenuje z dziećmi. "To nie jest kwestia odchudzania dzieci, tylko budowania świadomości od najmłodszego wieku"

Zobacz także:

Policjantka w cywilu uratowała dławiące się dziecko. Było o krok od tragedii

Jak sobie radzić z bezsennością w upały? Ekspert podaje sposoby, które warto wypróbować

Połowa Polek uważa stosunek przerywany za formę antykoncepcji. Czy wiemy, jak uniknąć niechcianej ciąży?

Pozostałe wiadomości