Gwiazdy

Dominika Kulczyk kupiła dom Marii Skłodowskiej-Curie. Ogłosiła, co tam powstanie

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w show-biznesie?

Dominika Kulczyk dokonała kolejnej, sporej inwestycji. Ogłosiła w mediach społecznościowych, że kupiła dom pod Paryżem, który należał do słynnej, polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Stworzy tam wyjątkowe miejsce. Jakie?

Dominika Kulczyk - filantropka

Dominika Kulczyk od lat prowadzi działalność charytatywną i dobroczynną. Inwestuje w projekty, które niosą pomoc potrzebującym, walczy o prawa kobiet, a od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, aktywnie działa na rzecz ukraińskich uchodźców. Jest też autorką cyklu reportaży pt. "Efekt Domina", za który wielokrotnie była nagradzana.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Tym razem Kulczyk pochwaliła się nowym projektem, który będzie skierowany do pań. W tym celu kupiła posiadłość wybitnej uczonej, polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie.

- Maria Skłodowska-Curie udowodniła swoim życiem, że ograniczenia nie istnieją. Pokazała, że kobiety mogą być liderkami w najtrudniejszych dziedzinach nauki. Mogą wskazywać kierunki, którymi przez dekady podążać będzie świat. Stała się symbolem kobiecej siły i zwiastunem wielkiej zmiany - napisała Kulczyk na Instagramie.

Co powstanie w domu Marii Skłodowskiej-Curie?

Kulczyk ogłosiła, co zamierza stworzyć w domu Skłodowskiej-Curie. - Chcę uhonorować dziedzictwo naszej noblistki. To właśnie dlatego zdecydowałam się kupić dom pod Paryżem, w którym pracowała i który tyle dla niej znaczył. Dom Marii Skłodowskiej-Curie to własność całej ludzkości. Chciałabym, żeby to miejsce znów tętniło życiem, służąc europejskiej nauce i kulturze. Stworzymy w nim Dom Siostrzeństwa. Naturalne miejsce spotkań kobiet, które swoją działalnością, tak jak Maria, przekraczają wszelkie znane nam bariery. Zaczynamy wielki remont domu, żeby przywrócić mu świetność. Trzymajcie kciuki! - zapowiedziała Dominika.

Internauci popierają pomysł Dominiki Kulczyk. Jej post spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odzewem. "Aż mam ciary. Bosko!!! Będąc we Francji, bardzo chętnie zajrzę", "Piękna inicjatywa", "Świetna wiadomość", "Bardzo się cieszę", "Wow, brzmi jak plan idealny! Powodzenia w tworzeniu tego dzieła", "Piękna sprawa, wielka rzecz" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości