Zaskakujące pytanie do Igi Świątek po finale Roland Garros

Iga Świątek prywatnie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek prywatnie
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Jak ćwiczyć z gumami?
Jak ćwiczyć z gumami?
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Proste ćwiczenia na stres - całość
Proste ćwiczenia na stres - całość
Trening brzucha
Trening brzucha
Trening z taśmami dla każdego
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
Trening kettlebell lifting
Iga Świątek po wygranej na kortach Roland Garros podczas konferencji otrzymała pytanie dotyczące makijażu. Wywołało ono sporo kontrowersji. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Iga Świątek została zapytana o makijaż

Iga Świątek po raz drugi wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros. Po wielkim zwycięstwie wzięła udział w konferencji prasowej. W Paryżu dziennikarze zadawali Polce przeróżne pytania. Niektórzy wznosili się na wyżyny kreatywności.

- Ku zdziwieniu nawet innych dziennikarzy padło pytanie, czy Iga się maluje. Dokładnie brzmiało ono tak: "Poza kortem, gdy idziesz na imprezę, czy stosujesz make-up? Lubisz wyglądać elegancko i poważnie? Ponieważ wielu zawodników, których widzieliśmy w przeszłości, stało godzinami przed lustrem, zanim wyszli na kort i stosowali make-up. A ty wydajesz się być bardzo naturalna" - przytoczył Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Zwyciężczyni trudno było ukryć zaskoczenie tym pytaniem. - Ok, dziękuję. Cóż, noszę czapkę i dlatego nie muszę martwić się o moje włosy. To najbardziej pozytywna rzecz. Nie noszę makijażu, bo nie czuję, że muszę i nie sądzę, żeby to coś zmieniło. Poza tym zniszczy się, gdy użyję ręcznika - odpowiedziała tenisistka.

Zaistniałą sytuację próbowała obrócić w żart. - Cóż, nie mam tego w swoim notatniku przygotowanym przez zespół PR-owy, dlatego trudno mi odpowiedzieć - dodała Iga Świątek.

Pytanie o makijaż po wielkim zwycięstwie uznano za niestosowne. Jest szeroko komentowane w sieci.

- Oto kwestia, o którą podczas dzisiejszej konferencji prasowej została zapytana numer jeden na świecie i nowo koronowana mistrzyni French Open Iga Świątek. Bez komentarza, bo brak słów - napisała na Twitterze Catherine Whitaker z telewizji Eurosport i BBC Sport.

- Nie ma głupich pytań, tylko nie zawsze sytuacja jest stosowna. Wyobrażam sobie, jakbyśmy rozmawiali na tematy prywatne, ale nie tuż po takim zwycięstwie - powiedział Mateusz Hładki. - Ona wygrała 35. mecz z rzędu, a ktoś jej się pyta, czy ona się maluje... No ludzie - skomentował Damian Michałowski.

Iga Świątek prywatnie

Mateusz Hładki zebrał też ciekawostki z życia prywatnego gwiazdy tenisa.

- Iga Świątek uwielbia podróżować. Widać, że jak gdzieś jedzie na turniej, to stara się chociaż wykorzystać dzień czy pół dnia na to, żeby coś zwiedzić, coś zobaczyć, ale chodzi też na mecze NBA. Nie inaczej było, jak była w Miami. Zrobiła sobie zdjęcie z Jimmym Butlerem, legendą amerykańskiej koszykówki - mówił dziennikarz Dzień Dobry TVN.

- Podobno jej ulubioną książką jest "Przeminęło z wiatrem". Po lekturze ponoć się popłakała. Uwielbia też biografie i autobiografie. (...) Ogromny wpływ na ukształtowanie charakteru i osobowości Igi miał jej tata Tomasz Świątek. Być może nie wszyscy wiedzą, nie wszyscy pamiętają, że jest wybitnym sportowcem, wioślarz, uczestnik igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od najmłodszych lat chciał, by jego córki - bo Iga ma siostrę - miały do czynienia ze sportem - dodał.

Więcej ciekawostek poznasz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości