Sport i fitness

Akrobatka od miejsc specjalnych. Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem?

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Akrobatka do zadań specjalnych
Akrobatka do zadań specjalnychDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Anna Kawiak akrobatykę wyssała z mlekiem matki i zaczęła trenować, mając zaledwie pięć lat. Swoimi niezwykłymi umiejętnościami zachwyca widzów na całym świecie. Filmiki, w których pokazuje próbkę swoich możliwości, publikuje również w mediach społecznościowych. O pasji do akrobatyki opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Anna Kawiak. Jak zaczęła się jej przygoda z akrobatyką?

Anna Kawiak, akrobatka i gimnastyczka, trenuje od piątego roku życia. - Ale już wcześniej byłam na sali gimnastycznej, patrzyłam na inne zawodniczki - mówiła w Dzień Dobry TVN sportsmenka. Zawodniczka dodała, że trenuje zazwyczaj 5-6 razy w tygodniu, jednak jeśli czeka ją ważny występ - wtedy ćwiczy codziennie.

Na Instagramie Anny Kawiak można zobaczyć zdjęcia, na których stoi na rękach. Fotografie wykonuje w każdym miejscu, które odwiedzi. Warto dodać, że jej przygoda ze staniem na rękach zaczęła się od kontuzji. - To, że występuje, zaczęło się od tego, że doznałam kontuzji kolana. Wcześniej przez 13 lat trenowałam akrobatykę sportową, [...], od kontuzji, odkąd nie mogłam skakać, [...], więc zaczęłam stać na rękach i więcej się rozciągać - mówiła.

Jak wyglądają treningi Anny Kawiak?

- Stabilizuje zawsze barki. Jest dużo ćwiczeń z taśmami i faktycznie trzeba regularnie to robić - mówiła gimnastyczka. Na Instagramie Anny Kawiak można zobaczyć, że zdarza jej się stawać na rękach w różnych, czasem bardzo nietypowych miejscach.

W rozmowie z prowadzącymi przyznała, że najbardziej ekstremalne miejsce, w którym stanęła na rękach, było na wyspie Santorini. Gdzie dokładanie? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości