W gimnazjum czuła się wyobcowana, teraz zdobyła medal na Mistrzostwach Świata MMA. "Tu trzeba mieć charakter"

Paulina Wiśniewska - medalistka MŚ w MMA
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wywalczyć marzenia
Wywalczyć marzenia
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Jak ćwiczyć z gumami?
Jak ćwiczyć z gumami?
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Proste ćwiczenia na stres - całość
Proste ćwiczenia na stres - całość
Trening brzucha
Trening brzucha
Trening z taśmami dla każdego
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
Trening kettlebell lifting
Paulina Wiśniewska jest wielką nadzieją polskiego MMA. Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Abu Dhabi zdobyła brązowy medal. Już od najmłodszych lat wychowywała się w twardym, męskim świecie. Jak rozpoczęła się jej przygoda ze sportem?

Paulina Wiśniewska - dziewczyna w męskim świecie

Nie ma złudzeń, że sporty walki są przeznaczone dla silnych osobowości, które nie są w stanie ugiąć się przed bólem. Czy miejsce kobiety jest właśnie w ringu? - Przychodzą dziewczyny, które są delikatne, ale to nie jest delikatny sport. Tu trzeba mieć charakter i po prostu pokazać siłę - i fizyczną, i psychiczną - tłumaczy zawodniczka MMA.

Wychowywała się w gronie mężczyzn. Przyzwyczajona do ich obecności od zawsze stroniła od typowo dziewczęcych uciech oraz zainteresowań. - Mieszkałam z tatą i trzema braćmi. Dla mnie to było normalne. Jak z bratem mieliśmy urodziny i on chciał dostać samochód na pilota, to ja też chciałam. Takie zabawki jak lalki to nie moja bajka. (...) Na podwórku też miałam więcej kolegów niż koleżanek. Wolałam po drzewach skakać, niż bawić się w domu - wyznaje Paulina w reportażu Pawła Kiliańskiego.

Opowieści młodej sportsmanki potwierdza jej ojciec. - Jedyna dziewczyna. Rywalizacja między chłopakami. Musiałem ich rozdzielać. Może dlatego czuje się tak chłopięco momentami - analizuje przed kamerami Dzień Dobry TVN Andrzej Wiśniewski.

Medalistka MŚ MMA w Abu Dhabi - kiedyś samotna, dziś waleczna

- W gimnazjum byłam bardziej zamknięta w sobie, bardziej wycofana, bo to chyba ten okres dojrzewania. Ale w głowie słyszałam: "Paula, zrób coś" i dlatego postanowiłam, że coś muszę zmienić. W szkole średniej zapisałam się na MMA - opowiada Paulina Wiśniewska. Na pierwszy trening przyszła, gdy miała 17 lat.

- Ten dzień został mi w głowie. Obchodziła wtedy chyba swoje 17. urodziny. (...) Dowiedziałem się o tym na końcu treningu i sobie pomyślałem: "Kurczę, ale w tej dziewczynie siedzi moc. Jak mnie się uda to wyzwolić, to ona jest w stanie osiągnąć szczyt" - ocenia trener Pauliny, Tomasz Sobczyński.

Jak wygląda standardowy trening Pauliny? Zawodniczka MMA zaprosiła kamerę Dzień Dobry TVN na salę ćwiczeń - zajrzyj do naszego materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości