Sport i fitness

Powstała nowa dyscyplina sportowa. "Jest to połączenie sportów MMA z biciem się poduszkami"

Sport i fitness

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Bitwa na poduszki oficjalną dyscypliną sportową
Bitwa na poduszki oficjalną dyscypliną sportową Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dawniej bitwy na poduszki urządzano dla zabawy, teraz zostały one - oficjalnie - uznane dla dyscyplinę sportową. Jak wyglądają takie pojedynki? Jakie zasady obowiązują? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Bitwa na poduszki jako dyscyplina sportowa

Bitwa na poduszki została oficjalnie uznana za dyscyplinę sportu i otrzymała nazwę Pillow Fight Championship. - Jest to połączenie sportów MMA z biciem się po prostu poduszkami - mówił Qczaj. Warto dodać, że poduszkę można wykorzystać nie tylko do bitwy. - Możesz poćwiczyć, możesz zrobić przysiady, możesz sobie poprzekładać tę poduszkę (...). Kładziesz się na plecach. Możesz włożyć poduszkę między kolana i poćwiczyć sobie brzuszek - dodał.

Bitwa na poduszki na poduszki - jak to wygląda?

Mistrzostwa Pillow Fight Championships odbyły się 29 stycznia na Florydzie. W zawodach wzięło udział szesnastu mężczyzn i osiem kobiet - walczyli o dwa tytuły. Najlepszy zawodnik otrzymał pas tytułowy oraz nagrodę w wysokości 5000 dolarów.

Nasi prowadzący też postanowili się sprawdzić się w bitwie na poduszki. Jak im poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości