gimnastyka

  gimnastyka

  Naturalnie duże piersi to atut, który wymaga świadomej pielęgnacji, na którą składają się nie tylko zabiegi kosmetyczne, ale także gimnastyka i masaże. Nieodpowiednio traktowane szybko stracą jędrność, przez co mogą stać się źródłem kompleksów. Aby do tego nie dopuścić, warto stosować się do kilku prostych zasad.

  Gimnastyka sportowa to jedna z dyscyplin letnich igrzysk olimpijskich, a jej tradycje sięgają starożytności. Skomplikowane ewolucje wykonywane na różnych przyrządach budzą zachwyt i śmiało można powiedzieć, że są połączeniem sztuki i sportu.

  Agnes Keleti to węgierska gimnastyczka, która w sobotę, 9 stycznia będzie obchodzić 100. urodziny, co czyni ją najstarszą żyjącą mistrzynią olimpijską. W igrzyskach zadebiutowała w wieku 31 lat, a w dorobku ma pięć złotych medali zdobytych podczas tej imprezy. Do kwietnia 2019 roku najstarszą mistrzynią olimpijską była fińska biegaczka narciarska Lydia Wideman, która urodziła się 17 maja 1920 roku.

  "Fit Kid" to dziecięca dyscyplina sportowa łącząca w sobie gimnastykę i taniec. Mistrzyni i wicemistrzyni świata w tym sporcie wystąpiły w Dzień Dobry TVN. Dziewczynki mieszkają zaledwie 2 kilometry od siebie, ale poznały się dopiero na scenie. Dlaczego rodzice Zuzi Wolskiej i Pauliny Karłowskiej zaprowadzili je na tak wymagające zajęcia? Czy występy sprawiają im przyjemność? Jak w przyszłości planują wykorzystać zdobyte umiejętności?

  W świecie fitnessu i kulturystyki zawody "Arnold Classic" są wydarzeniem bardzo prestiżowym. Już samo wystąpienie na zawodach jest dla zawodnika nobilitacją. 16-letnia Aleksandra Kępa te zawody wygrała. Jaką wartość ma dla niej statuetka? Kiedy Ola zaczęła przygodę ze sportem sylwetkowym? Jak wygląda jej typowy dzień? Czy przy kilku treningach dziennie ma czas na szkołę i koleżanki? O swoich planach na przyszłość Ola opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Towarzyszyli jej rodzice - mama Joanna i tata Grzegorz.

  Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wynika, że mózg jest plastyczny i, by go rozwijać, musimy go ciągle stymulować. O to, w jaki sposób to robić od najmłodszych lat zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Angelikę Talagę zajmującą się intelektualnym rozwojem dzieci, psychologa Leona Ciechanowskiego i autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Dowiedzieliśmy się, na czym polega stymulacja brudem.

  Młode gimnastyczki - Angele Villanueva Jara, Gloria Zacharska i Karolina Szczepanik - zakwalifikowały się do Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego i będą reprezentować Polskę podczas wrześniowych Mistrzostw Europy. Na ten sukces ciężko pracowały podczas codziennych treningów. Brakuje im jednak pieniędzy, bo w polskim sporcie inwestuje się w seniorów, a nie w juniorów. Dlatego dziewczyny same muszą szukać środkow na realizację swojej sportowej pasji. Z Waszą pomocą może się im to udać! jeśli uzbierają 15 tys. PLN, to będą mogły nas reprezentować podczas ME.

  Sobota z Dzień Dobry TVN to spotkania z interesującymi ludźmi: Marek Bukowski przerywa milczenie w sprawie, która "kosztowała" go pół roku życia. Tomasz Bagiński nominację do Oskara już ma. Teraz doceniła go Brytyjska Akademia Filmowa. A także polskie nazwisko, którym nazwano gimnastyczną ewolucję - tylko u nas: Adam Kierzkowski nie tylko o sporcie. Zaczynamy o 8.30. Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Świderski, ojciec 12-letniej córki. 8 lat temu, po kilku latach wspólnego pożycia, rozstał się z ze swoją żoną, zdeklarowaną feministką. Postanowił swoją historią podzielić się z innymi w książce "Mam dziecko z feministką". Dlaczego nie podpisał tej książki swoim nazwiskiem? Czego należy się spodziewać, kiedy wchodzi się w związek z feministką? Czy z feministką da się żyć? Czy feministka może na 100 proc. zaangażować się w macierzyństwo?

  Tym razem odkryli w sobie talent komediowy. Roofi i Fair Play Crew po raz kolejny zaskakują publiczność. Stworzyli pierwszą w Polsce taneczną komedię. Zobaczcie ich występ na naszej scenie. Amatorki mocnych wrażeń będą zachwycone!

  Dwie kobiety, Rosjanka i Amerykanka, zniechęcone poziomem wychowania w Polsce, postanowiły "fizycznie" wychować polskie dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN Alex Leyden oraz Tatiana Volkova odpowiedziały, czym jest gym generation.

  Ania Pączek to dziewczynka, która kocha gimnastykę. Cóż w tym nadzwyczajnego? - zapytacie. W zasadzie nic, oprócz tego, że urodziła się z zespołem Downa i świetnie sobie radzi podczas treningów i występów. Dla nas jest małą bohaterką, która pokazuje, że zespół Downa nie jest przeszkodą w spełnianiu swoich marzeń. Zobaczcie, jaką radość sprawiają jej ćwiczenia.

  Utalentowane, giętkie i piękne. Kariera w gimnastyce artystycznej to - przede wszystkim - mnóstwo wyrzeczeń. Czy warto? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedziała Joanna Mitrosz, wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie i Pekinie. Dlaczego zakończyła karierę w wieku 24 lat?