Sport i fitness

Gdańsk kocha rugby. Kto może uprawiać tę dyscyplinę sportu?

Sport i fitness

Witamy w strefie relaksu DDTVN - rugby
Witamy w strefie relaksu DDTVN - rugbyDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Mogłoby się wydawać, że rugby to dyscyplina sportu, która w Polsce nie jest zbyt dobrze znana i ciszy się niewielką popularnością. Tymczasem mało kto wie, że w Gdańsku od wielu lat działa klub rugby. Co ciekawe, w tym sporcie odnajdują się również panie. Kto może rozpocząć swoją przygodę z rugby? Jakie trzeba mieć predyspozycje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Gdańsk stolicą rugby

W Gdańsku od 65 lat działa klub rugby. Z okazji jego jubileuszu w sobotę (4 czerwca) odbywają się różnego rodzaju imprezy i mecze. - Turnieje dzieci, turnieje seniorów [...] oraz mecz weteranów - mówił w rozmowie z Marcinem Sawickim Tomasz Rokicki zawodnik RC Lechia Gdańsk. Warto dodać, że już 1-3 lipca w Krakowie na stadionie Wisły Kraków odbędą się mistrzostwa Europy w rugby.

Choć mogłoby się wydawać, że przy grze w rugby liczy się tylko siła, to nie jest to do końca prawda. - Każdy jest inny. Jestem bardzo dobrze zorganizowana. Doskonale rozumiem ten sport. Jest dla mnie to bardzo proste - mówiła Karolina Jaszczyszyn zawodniczka Biało Zielone Ladies Gdańsk. - Myślę, że jestem waleczna i ciężko jest mi odpuścić. Gram do samego końca - dodała Anna Klichowska. - Uwielbiam wygrywać, nienawidzę przegrywać - mówił Tomasz Rokicki. - Ważne jest w rugby braterstwo. Wszyscy jesteśmy jak jedna rodzina na boisku i bardzo się wspieramy - dodał Grzegorz Buczek zawodnik RC Lechia Gdańsk.

Rugby damskie i męskie - czym się od siebie różnią?

- Gramy w siedmioosobową odmianę tej dyscypliny. U nas zdecydowanie więcej szybkości, dynamiki, wytrzymałości. Jesteśmy szczuplejsze od panów - mówiła Karolina Jaszczyszyn. - Skupiamy się na piętnastoosobowym rugby, jest to bardziej strategiczna gra, potrzebujemy już troszeczkę więcej zmian, to są podobne sporty, ale trochę inne - mówił Tomasz Rokicki.

Warto dodać, że w rugby może zacząć grać praktycznie każdy. - Każdego przyjmiemy i nauczymy grać w rugby i zobaczymy, do jakiego etapu swojej kariery, rozwoju dojdzie - dodał Tomasz Rokicki.

Czy rugby to drogi sport? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości