Surfing po betonie. "Możesz poczuć się jak na fali, nawet będąc w mieście"

Landsurfing
Miejski surfing
Źródło: Dzień Dobry TVN
Landsurfing zdobywa coraz więcej zwolenników w Polsce. Surfing po betonie pozwala nam poczuć się jak w słonecznej Kalifornii bez konieczności wyjazdu z miasta. Na czym polega ta nowa dyscyplina sportowa? O tym opowiedział konstruktor desek do miejskiej jazdy, Tomek Michalski.

Landsurfing - co to jest

Landsurfing to nic innego jak surfowanie po betonie. Ta nowa dyscyplina sportowa zdobywa coraz więcej zwolenników także w Polsce. Fale oceanu nie są nam potrzebne, by poczuć wiatr i płynąć, tyle że tu surfujemy przez miasto. Tomek Michalski sam postanowił skonstruować w domowym garażu deski, na którym można poczuć się jak w słonecznej Kalifornii.

Jego pierwsza deska miała jedynie 80 cm długości. Później zdecydował się na odwzorowanie deski do pływania na stojąco, czyli tzw. supa. Projekty wzbudzały duże zainteresowanie wśród przechodniów. - Jak Tomek pierwszy raz przyjechał z tymi deskami na Hel, to wszyscy robili wielkie oczy, byli w szoku, jak łatwo się na nich skręca - wspomina instruktorka surfingu, Octavia Hałas.

Surfing po betonie

Tomek i jego partnerka Zuza uwielbiają stawiać przed sobą nowe wyzwania. Przekonaliśmy się o tym podczas pierwszej fali pandemii, odwiedzając ich z kamerą. Wówczas para przerobiła starego vana na dom na kółkach. Teraz planują w nim mieszkać, podróżować i zarażać swoją pasją do landsurfingu.

Wóz szykowany jest pod dłuższe wyprawy. - Na pewno weźmiemy deski i będziemy szukać fajnych miejscówek, także trzeba mieć je zawsze przy sobie - tłumaczy Tomek Michalski. - Podczas naszych podróży często jest tak, że gdzieś tam jedziemy, widzimy fajny spot, zatrzymujemy się i jeździmy - dodaje Zuzanna Przybylska.

- Nie każdy mieszka nad morzem czy oceanem i nie każdy ma dostęp do fal (...). Gdy tej codzienności nie masz, to naprawdę jest fajna alternatywa. Na tym rzeczywiście możesz się poczuć jak na fali, nawet będąc w mieście - podsumowuje Octavia Hałas.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Tomasz Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości