Sport i fitness

Nauka jazdy na wrotkach dla początkujących. Jak dobrać sprzęt?

Sport i fitness

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Czas na wrotki

Wrotki stają się coraz popularniejsze w Polsce. Okazuje się, że są one m.in. idealnym pomysłem na spędzenie czasu z bliskimi. Dlaczego warto dać szansę tej aktywności sportowej? O jej zaletach opowiedział w Dzień Dobry TVN instruktor, Adam Knop.

Nauka jazdy na wrotkach - od czego zacząć?

Instruktor wrotkarstwa Adam Knop rozpoczął przygodę z czterema kółkami już 13 lat temu. Początkowo uczył się jazdy na rolkach, jednak 4 lata temu jego serce skradły klasyczne wrotki. - Wskoczyłem i pojechałem, dlatego zostałem przy tym sporcie. Sprawiało mi to niesamowitą frajdę - tłumaczy.

Aktualnie mężczyzna dzieli się swoimi umiejętnościami z innymi. Uczy dzieci, młodzież oraz dorosłych - nawet w wieku 70 lat. Czy nauka jazdy na wrotkach jest trudna? Według eksperta wystarczy już 30 minut, by poczuć się pewniej i czerpać przyjemność z wykonywania tej aktywności. Podczas opanowywania nowych umiejętności, należy zwrócić uwagę na prawidłową postawę podczas jazdy. Na tym etapie warto skorzystać z porad instruktora.

Jazda na wrotkach - jak dobrać sprzęt?

Zanim zaczniemy lekcje jazdy na wrotkach, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. Według specjalisty Adama Knopa powinniśmy dobrać buty tak, aby zostawić trochę miejsca z przodu. Źle dobrane wrotki spowodują narastanie haluksów i przede wszystkim duży dyskomfort.

Kto powinien spróbować jazdy na wrotkach? To idealny sport dla całej rodziny. - Nie bez powodu wrotki produkowane są od rozmiaru 26 do 48 - zauważa Adam Knop. Ten rodzaj aktywności na świeżym powietrzu będzie świetnym pomysłem na spędzenie popołudnia w towarzystwie najbliższych. Należy jednak pamiętać, by przed jazdą wyposażyć się w kask i ochraniacze.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości