Gwiazdy

Polska aktorka bije rekordy w nurkowaniu. Przy nas zeszła na głębokość 45 m i to na jednym oddechu

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Robert Stockinger
Nurkowanie z mistrzynią!
Nurkowanie z mistrzynią!Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Agata Załęcka to artystka, której pasją są nie tylko film i teatr, ale także nurkowanie. W tym ostatnim bije nawet rekordy. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim hobby i pokazała, jak schodzi na głębokość 45 metrów.

Agata Załęcka - nurkowanie

Agata Załęcka od wielu lat jest aktorką. Widzowie mogą ją kojarzyć z produkcji "Zakochani po uszy" i "Na Wspólnej", a także z ról teatralnych. Pasją artystki jest również nurkowanie. Swoją przygodę z tym sportem zaczęła od scuba divingu, czyli nurkowania w akwalungu i patentu instruktora. Od niedawna uprawia także freediving, czyli nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Odniosła w tym już niemałe sukcesy.

- Tak naprawdę z wodą jestem za pan brat od dziecka, ale rzeczywiście freediving zaczęłam uprawiać 1,5 roku temu, z tym że dynamikę w basenie w poziomie od lutego - mówiła Agata Załęcka w Dzień Dobry TVN.

Agata Załęcka zeszła na dno basenu

Podczas transmisji w Dzień Dobry TVN Agata Załęcka na jednym oddechu zeszła na dno basenu, czyli na głębokość 45 metrów. Żeby tego dokonać, po rozmowie z Robertem Stockingerem musiała się do tego przygotować - starała się wyrównać oddech, "oczyścić umysł i być całkowicie w zgodzie z wodą". Niektórzy mówią, że ta metoda relaksacji to rodzaj wodnej medytacji.

- Agata Załęcka schodząc na niesamowite głębokości pokazuje szczyty możliwości ludzkiego organizmu, bo do tego to się sprowadza, żeby pokonać ciśnienie, przewalczyć chęć oddechu i mentalnie zmusić się do tych kolejnych metrów zejścia jeszcze głębiej - relacjonował Robertem Stockinger w naszym programie.

- To jedyny sport, w którym dotykanie dna jest sukcesem - dodała Agata Załęcka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości