Nurkowanie to aktywność, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Czy każdy może być nurkiem? Co trzeba wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem? O tym opowiedziała Maja Mikucka, instruktorka nurkowania.
O swojej pasji oraz niezwykłych sytuacjach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Pomoc w realizacji wyzwania otrzymał m.in. od swojego lekarza, który jest także zawodowym nurkiem.
Grupa nurków zrzeszona w Baltictech trafiła na dnie Morza Bałtyckiego na wrak niemieckiego statku transportowego Gerrit Fritzen. Transportowiec został zatopiony w trakcie II wojny światowej i jest trzecim z pięciu poszukiwanych, które brały udział w ewakuacji niemieckiej ludności.
Pomoc w realizacji wyzwania otrzymał m.in. od swojego lekarza, który jest także zawodowym nurkiem.
Cezary Abramowski kiedyś pracował w korporacji. Obecnie całkowicie poświecił się nurkowaniu i fotografowaniu. Jak narodziła się jego pasja? Co daje mu schodzenie pod wodę? Tego wszystkiego dowiecie się tego z naszego materiału.
Dr Joseph Dituri jest inżynierem biomedycznym i nurkiem. Ma za sobą 28-letnią służbę w marynarce Stanów Zjednoczonych. 1 marca zamieszkał w kapsule zanurzonej w Atlantyku na głębokości kilku metrów. Celem projektu jest zbadanie, w jaki sposób długa ekspozycja na wysokie ciśnienie otoczenia wpływa na ludzkie ciało i psychikę.
Na dnie Bałtyku znajdziemy różnego rodzaju śmierci. Walkę z tym problemem podjęli nurkowie, którzy regularnie wyławiają z wody zalegające odpady.
23-letnia Julia zdecydowała się przedłużyć włosy. Podczas nurkowania sztuczne pasma nie zdały jednak egzaminu. Na TikToku opublikowała nagranie, by przestrzec inne kobiety. - Mam nauczkę - przyznała.
"Czuję, że poszerzam swoje horyzonty".
Martyna Wojciechowska to kobieta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Podróżniczka jest niezwykle odważna i stale mierzy się z nowymi wyzwaniami. Ostatnio dziennikarce udało się spełnić kolejne marzenie.
To wielki sukces utalentowanej Polki, która uprawia tę dyscyplinę zaledwie od półtora roku.
Nurkowanie to sport, który cieszy się coraz większą popularnością. Mimo to niewiele osób ma odwagę zejść pod wodę wiedząc, że w pobliżu mogą być rekiny.
Karolina Gorczyca jest nazywana aktorką od zadań specjalnych. Obecnie możemy ją podziwiać w serialu "Szadź 3", gdzie wciela się w postać policjantki Eweliny Wrońskiej.
Na czym polega? Jak zacząć?
Adam Sokólski pracował w warszawskiej agencji reklamowej, a jego żona w wydawnictwie. Tak bardzo zakochali się w Zanzibarze, że postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie i zamieszkać na wyspie.
Mogłoby się wydawać, że nurkowanie to sport tylko dla dorosłych. Tymczasem nie jest do końca prawda. Są instruktorzy, którzy powadzą tego rodzaju kursy również dla dzieci. Jak one wyglądają? Co młodym i początkującym nurkom sprawia najwięcej kłopotu?
Agata Załęcka to artystka, której pasją są nie tylko film i teatr, ale także nurkowanie. W tym ostatnim bije nawet rekordy. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim hobby i pokazała, jak schodzi na głębokość 45 metrów.
Martin Petrus, trener świadomego oddechu, zdradza tajniki freedivingu. W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem wyjaśnia, czy nurkowanie bez sprzętu jest sportem dla każdego i jak przygotować się do zejścia pod wodę bez tlenu. Jego opowieści dosłownie zapierają dech.
Palau jest państwem w Mikronezji oraz Oceanii. Ma wyspiarski charakter – obejmuje ponad 250 wysp zlokalizowanych na Oceanie Spokojnym. Jedynie 8 z nich jest stale zamieszkanych. Palau zachwyca malowniczym krajobrazem, jeziorami krasowymi oraz jaskiniami. Na uwagę zasługują niezwykle bogata flora (np. gaje palm kokosowych, które można znaleźć na prawie każdej wyspie) oraz fauna. Wokół wybrzeży Palau roztaczają się niesamowite rafy koralowe.
"Blokady są w naszych głowach"
W 2014 roku Egipcjanin Ahmed Gabr ustanowił rekord świata w najgłębszym zanurzeniu. Nurkowanie na głębokość 332,5 m to do tej pory najlepszy wynik osiągnięty przez nurka. Płynął w dół 14 minut, wynurzenie zajęło mu kilkanaście godzin.
Martyna Wojciechowska od wielu lat eksploruje całą Ziemię, a swoimi przygodami chętnie dzieli się z fanami i widzami "Kobiety na krańcu świata". Nic dziwnego, że jej córka podziela zainteresowania podróżniczki. Teraz Marysia zdała egzamin, dzięki któremu będą wspólnie odkrywać podwodny świat.
Mało kto wie, że Agata Załęcka, oprócz tego że jest aktorką, od niedawna oddaje się pasji nurkowania. Najpierw zaczynała od zwykłego scuba divingu, ale 2,5 miesiąca temu spróbowała wolnego schodzenia pod wodę na jednym oddechu. Okazało się, że jest wybitnie utalentowana w tym kierunku – o czym zresztą mówią jej trenerzy. W parę miesięcy zrobiła to, do czego inni dochodzą latami.
Piotr Wencka od lat jest zapalonym nurkiem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że choruje na stwardnienie rozsiane, które zaatakowało jego ręce i nogi. Jak mu się udaje trwać przy swojej pasji mimo tak poważnego schorzenia? Kto mu pomaga w spełnianiu marzeń? Oto niezwykła historia niepełnosprawnego nurka.
Tomasz Gazda to człowiek, który udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kierowca ciężarówki pewnego dnia zamarzył o nurkowaniu z rekinami, problemem był jednak lęk przed wodą. Mężczyzna postanowił przełamać wewnętrzną barierę. Dziś nurkuje nie tylko z drapieżnymi rybami, ale także z krokodylami.
„Lubię robić coś niekonwencjonalnego, coś czego nikt wcześniej może nie robił” – tak mówi o sobie Marcel Korkuś, nurek głębinowy, który charytatywnie bierze udział w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób. W programie opowiedział o tym, co go motywuje i jakie są jego plany na przyszłość.
13 grudnia 2019 roku polski płetwonurek Marcel Korkuś zanurkował na wysokości 6395 m n.p.m., ustalając absolutny rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim. Było to pierwsze w historii nurkowanie człowieka na tak dużej wysokości. Jak przygotowywał się do takiego przedsięwzięcia? O tym sam rekordzista opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Dzisiaj na kanale Discovery Channel będzie można zobaczyć transmisję na żywo z nurkowania w największej podwodnej jaskini na świecie, która jest położona na Morzu Karaibskim – Great Blue Hole. Pierwszy raz jaskinię zbadał w 1971 r. legendarny badacz mórz i podróżnik Jacques Cousteau.
Polski nurek Adam Pawlik chciał pobić rekord świata we włoskim jeziorze Garda. Zamierzał osiągnąć głębokość 333 metrów. Rozpoczął nurkowanie w sobotnie popołudnie, a na powierzchnię miał wypłynąć około północy. Niestety, nie wynurzył się o wyznaczonym czasie. Po kilku dniach jego ciało znaleziono na głębokości 284 m. Jakie jest największe ryzyko w nurkowaniu głębinowym? Ile czasu zajmuje zanurzenie, a ile wynurzenie? Czy nurkowie, którzy schodzą na taką głębokość mają wsparcie? O szczegóły nurkowania głębinowego zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN płetwonurka Krzysztofa Starnawskiego.