Mistrzowie świata w podwodnych szachach. "Największą rolę odgrywa sprawność fizyczna"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Szachowe love basenowe
Szachowe love basenowe
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Szachy wielu z nas wydają się być trudnym sportem. Wymagająca niesamowitego skupienia i logicznego myślenia dyscyplina ma jednak wielu pasjonatów. W Dzień Dobry TVN poznaliśmy historię Małgorzaty Bębnik i Michała Mazurkiewicza, którzy wprowadzili szachowe rozgrywki na wyższy poziom i... grają pod wodą. Zdobyli nawet tytuł mistrzów świata w podwodnych szachach.

Podwodne szachy w basenie

Małgorzata Bębnik i Michał Mazurkiewicz są mistrzami świata w szachach podwodnych. Przygodę z grą rozpoczęli dość wcześnie - Michał w wieku 6 lat, a Gosia w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Mimo że nie są zawodowymi szachistami, poprzeczkę zawiesili sobie dość wysoko, bo właśnie na dnie basenu.

- Jeśli chodzi o szachy pod wodą albo szachistów podwodnych, to z pewnością nie ma ich za dużo na świecie. Czuję się, że w jestem elitarnym gronie, mimo że dyscyplina, jeśli w ogóle można to nazwać dyscypliną, jest na pewno nietypowa - tłumaczył Michał w Dzień Dobry TVN.

Szachy podwodne: na czym polega ta dyscyplina?

Czym podwodne szachy różnią się od tych klasycznych? - Zasady szachowe są niezmienione, kluczową różnicą jest to, że nie mamy zegara - zaznaczył Michał. - Wydaje mi się, że w szachach podwodnych największą rolę gra jednak ta sprawność fizyczna. Ta kontrola oddechu i utrzymanie odpowiedniej pozycji pod wodą naprawdę jest wymagające - dodała jego partnerka.

Poznaj szczegóły w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości