Martyna Wojciechowska dumna z osiągnięcia córki: "Stało się to w bazie, w której wiele lat temu poznałam jej tatę"

Martyna Wojciechowska z córką Marysią.

Martyna Wojciechowska od wielu lat eksploruje całą Ziemię, a swoimi przygodami chętnie dzieli się z fanami i widzami "Kobiety na krańcu świata". Nic dziwnego, że jej córka podziela zainteresowania podróżniczki. Teraz Marysia zdała egzamin, dzięki któremu będą wspólnie odkrywać podwodny świat.

Martyna Wojciechowska o macierzyństwie

Martynę Wojciechowską od zawsze fascynowała motoryzacja i podróże. Już w 2002 roku rozpoczęła projekt zdobycia Korony Ziemi i jest trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie dziewięć szczytów. Od 2009 nieustannie realizuje serię podróżniczą "Kobieta na krańcu świata". W 2008 roku dziennikarka została mamą. Na świat przyszła jej córka Marysia.
- Muszę się przyznać, że przez wiele lat zmagałam się z wyrzutami sumienia, czy jestem dobrą mamą, czy wystarczająco angażuję się w realizację reportaży . Od kobiet z krańców świata dostałam wielką siłę, aby móc powiedzieć o sobie dzisiaj: jestem dobrą mamą, najlepszą, jaką moja córka może mieć. Jestem dobra w tym, co robię zawodowo, bo wkładam w to serce i pełne zaangażowanie. Parę lat temu nie przeszłoby mi to przez gardło - mówiła Martyna Wojciechowska w wywiadzie dla "Party".
Podróżniczka jest prawdziwą inspiracją dla wielu kobiet na całym świecie. W swoich mediach społecznościowych wciąż zwraca uwagę na współczesne społeczne problemy i uświadamia o ich istnieniu także swoją 13-letnią córkę.
- Wydaje mi się, że najważniejsze, co możemy dać naszym dzieciom w życiu, to jest inspiracja. Obecność - oczywiście, ale dawanie dzieciom skrzydeł w postaci inspiracji, rozwijanie ich potencjału, dla mnie to jest prawdziwa wolność - dodała dziennikarka w rozmowie z serwisem "Plotek".

Marysia Błaszczyk została płetwonurkiem

Doskonale widać już, że Martyna zainspirowała Marysię. Podróżniczka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z córką i z wielką dumą pochwaliła się, że nastolatka została płetwonurkiem. Doszło do tego w bardzo wyjątkowym dla nich miejscu.
- BRAWO MARYSIA! Moja Córka, tuż po 13. urodzinach zdała dziś egzamin... pływająco i została oficjalnie CERTYFIKOWANYM PŁETWONURKIEM (Junior OWD PADI). Stało się to w wyjątkowym dla nas miejscu w Egipcie, czyli w DAHAB. W bazie PLANET DIVERS, w której wiele lat temu poznałam Jej Tatę i w której Jurek Błaszczyk w 2017 roku przygotowywał się do swojego nurkowania na... 231 m (był to ówczesny rekord Polski w nurkowaniu głębokim!) - zaczęła swój post na Instagramie.
Martyna Wojciechowska w dalszej części opisała, że na fotografii oprócz nich są m.in. instruktor prowadząca, Iwona Niewińska, a także Zack, czyli legenda nurkowania technicznego. Przyznała się również, że była najbardziej przejęta ze wszystkich obecnych.
- Świat podwodny zyskał dziś nową fankę, a ja - nową partnerkę do jego eksploracji . Wiecie, że woda pokrywa ponad 70 procent Ziemi? Mamy więc dużo do wspólnego odkrywania - dodała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska o pierwszej podróży w życiu: "Uciekłam z domu! Miałam 3 albo 4 lata". Zobacz wideo:

Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości