płetwonurek

    płetwonurek

    Niesamowitego wyczynu dokonała Julia Modzelewska ze Zgorzelca. Jako jedyna w swoim przedziale wiekowym wykonała nurkowanie na Morzu Bałtyckim, schodząc na głębokość około 16 metrów na wrak "Groźny". Po 35 minutach pod wodą ustanowiła rekord i została najmłodszym płetwonurkiem na Bałtyku, który jest uznawany za jeden z najbardziej wymagających akwenów świata. O nietypowej pasji odważna dziewczynka i jej tata opowiadali w naszym programie.

    "To jest legenda, że Bałtyk jest szary, zimny i mroczny". Nasz gość, jeden z najlepszych fotografów głębinowych na świecie, Tomasz Stachura opowiedział nam, jakie skarby ukryte są na dnie naszego morza. Jak wyglądają poszukiwania statków zaginionych w głębinach, czy poszukiwacze wiedzą już, gdzie może spoczywać wrak legendarnego okrętu ORP Orzeł?

    Każdego roku w Polsce tonie ok. 300-400 osób. Niestety nie wszystkie ciała udaje się znaleźć w ciągu kilku dni. Wiele jest przypadków wyławiania ich dopiero po kilku tygodniach i miesiącach, nierzadko przez przypadek. O poszukiwaniach i identyfikacji ciał osób, które utonęły rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z szefem grupy specjalnej Płetwonurków RP i biegłym sądowym Maciejem Rokusem oraz kryminalistykiem Joanną Strojer-Polańską. Od naszych gości dowiedzieliśmy się, jak należy się zachować w przypadku natknięcia się na zwłoki.