deskorolka

  Justin Bishop udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Chociaż nie widzi, to w mistrzowski sposób opanował jazdę na deskorolce. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o swojej sportowej pasji.

  Skaterzy jako subkultura nie wyznają żadnej ideologii. Ich największą wartością jest sport, czyli jazda na rolkach lub deskorolce. Skaterami określa się również osoby wybierające rower oraz snowboard.

  Na czym polega ta nowa dyscyplina sportowa?

  Umiejętności jazdy na deskorolce budzą podziw wśród młodzieży i sprawiają, że młodzi chłopcy chętnie sięgają po deskę. Regularne treningi wypracowują u każdego indywidualny styl jazdy, który staje się znakiem rozpoznawczym deskorolkarza. O czym jednak należy pamiętać w początkowym okresie nauki jazdy na deskorolce? Jak się odpychać i na czym polega skręcanie i hamowanie?

  "Staramy się jeździć na wakacje tam, gdzie jest skatepark".

  Wybór deskorolki to wynik umiejętności, ale też stylu jazdy, w kierunku którego będziemy podążać. Pośród dostępnych modeli są te przeznaczone do jazdy miejskiej, jak i deskorolki freestyle, umożliwiające wykonywanie akrobacji. Różnią się od siebie wielkością, ilością kół i materiałem, z którego zostały wykonane. Jakie są rodzaje deskorolek i do jakiej jazdy służą poszczególne modele?

  Robi się coraz piękniejsza pogoda, a temperatury rosną, w związku z czym możemy zacząć przemieszczać się na rolkach, rowerach, hulajnogach i deskorolkach. Jak jednak nauczyć się jeździć na desce? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział instruktor skateboardingu, Konrad Kopciński.

  Czy rolkarze będą traktowani na równi z seniorami poruszającymi się przy pomocy balkoników? W prawie o ruchu drogowym mają zajść zmiany. Część z nich nie jest zrozumiała.

  Na deskę zaciągnęła ją siostra, teraz jest przyszłą nadzieją reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich. Nelly Zarzycka to 11-letnia skaterka, która bez deskorolki już nie wyobraża sobie życia. Czy w najbliższych latach powalczy o mistrzowski medal?

  Adam Szostek jest skateboardzistą, który pasję przekuł w pomaganie dzieciom i młodzieży na całym świecie. Na koncie ma m.in. podróże do Palestyny czy Gruzji, gdzie ze swoją deskorolką zmienia codzienność młodych osób. Zobacz, jak to robi.

  Amelia Brodka to czołówka światowej deskorolki. Startuje w jej najtrudniejszej odmianie, czyli jeździ na rampie. Na mistrzostwach świata Amelia regularnie zajmuje miejsce na podium. Od 22 lat mieszka w słonecznej Kalifornii. Brodka stworzyła film dokumentalny promujący kobiety w tym męskim świecie. Amelia ma szansę wystartować na igrzyskach w Tokio. Kogo będzie reprezentować, Polskę czy Stany Zjednoczone? Jak wyglądają przygotowania do igrzysk?

  Fingerboard to miniaturowa deskorolka, którą steruje się palcami. Na fingerboardzie można wykonywać te same triki, co na zwykłej deskorolce. Musicie to zobaczyć!

  Do krakowskiego Parku Jordana wybrał się w sobotni poranek dziennikarz Mateusz Hładki, by z bliska zobaczyć jeden z najlepszych w Polsce skateparków. Czy wskoczył na deskorolkę? :-)

  Czym zajmują się dzieci gwiazd? Syn Kory i Kamila Sipowicza - Szymon jest skaterem. Koledzy z branży mówią o nim, że jest żyjącą legendą deskorolki. Kiedy Szymon zaczął jeździć na deskorolce? Kto go tego nauczył? I co o zainteresowaniach Szymona sądzą jego rodzice?

  Deskorolka to jest dla niego coś więcej niż deska z kółkami. Kuriozalnie spotyka się z ostracyzmem społecznym. A przecież tak jak malarz ma płótno, tak on ma deskę...

  Deskorolka pojawiła się w Californii w latach 30. ubiegłego wieku. Dziś ten sport jest masowo uprawiany nie tylko przez młodych. Zobaczcie legendy polskiej deskorolki.