deskorolka

  deskorolka

  Umiejętności jazdy na deskorolce budzą podziw wśród młodzieży i sprawiają, że młodzi chłopcy chętnie sięgają po deskę. Regularne treningi wypracowują u każdego indywidualny styl jazdy, który staje się znakiem rozpoznawczym deskorolkarza. O czym jednak należy pamiętać w początkowym okresie nauki jazdy na deskorolce? Jak się odpychać i na czym polega skręcanie i hamowanie?

  Wybór deskorolki to wynik umiejętności, ale też stylu jazdy, w kierunku którego będziemy podążać. Pośród dostępnych modeli są te przeznaczone do jazdy miejskiej, jak i deskorolki freestyle, umożliwiające wykonywanie akrobacji. Różnią się od siebie wielkością, ilością kół i materiałem, z którego zostały wykonane. Jakie są rodzaje deskorolek i do jakiej jazdy służą poszczególne modele?

  Amelia Brodka to czołówka światowej deskorolki. Startuje w jej najtrudniejszej odmianie, czyli jeździ na rampie. Na mistrzostwach świata Amelia regularnie zajmuje miejsce na podium. Od 22 lat mieszka w słonecznej Kalifornii. Brodka stworzyła film dokumentalny promujący kobiety w tym męskim świecie. Amelia ma szansę wystartować na igrzyskach w Tokio. Kogo będzie reprezentować, Polskę czy Stany Zjednoczone? Jak wyglądają przygotowania do igrzysk?

  Do krakowskiego Parku Jordana wybrał się w sobotni poranek dziennikarz Mateusz Hładki, by z bliska zobaczyć jeden z najlepszych w Polsce skateparków. Czy wskoczył na deskorolkę? :-)

  Czym zajmują się dzieci gwiazd? Syn Kory i Kamila Sipowicza - Szymon jest skaterem. Koledzy z branży mówią o nim, że jest żyjącą legendą deskorolki. Kiedy Szymon zaczął jeździć na deskorolce? Kto go tego nauczył? I co o zainteresowaniach Szymona sądzą jego rodzice?

  Deskorolka to jest dla niego coś więcej niż deska z kółkami. Kuriozalnie spotyka się z ostracyzmem społecznym. A przecież tak jak malarz ma płótno, tak on ma deskę...

  Deskorolka pojawiła się w Californii w latach 30. ubiegłego wieku. Dziś ten sport jest masowo uprawiany nie tylko przez młodych. Zobaczcie legendy polskiej deskorolki.