Nieugięta determinacja i nienasycona ciekawość Marii Skłodowskiej-Curie uczyniły z niej ikonę w świecie współczesnej nauki.
Maria Skłodowska-Curie zdobywała jako pierwsza kobieta w historii nagrodę Nobla. Do dziś Francja jest jej wdzięczna za zasługi. Obecnie trwa walka o zachowanie budynku, w którym dawniej znajdowało się laboratorium uczonej. - To bezcenne miejsce pamięci - mówią eksperci.
Dominika Kulczyk ogłosiła w mediach społecznościowych, że kupiła dom pod Paryżem, który należał do słynnej, polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Stworzy tam wyjątkowe miejsce. Jakie?
"Przyjechały prosto z Paryża"
"Babka od histy" o efekcie Matyldy
W tym roku obchodzimy 102. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych. Kto by przypuszczał, że wiek po ich ustanowieniu kobiety znów musiały wyjść na ulicę, by o nie walczyć. Na transparentach widnieją nie tylko hasła, lecz i wizerunki ikon feminizmu. Wśród nich jest Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna noblistka. Postać wybitnej chemiczki przypomniała w naszym programie aktorka Elisabeth Duda.
Nie ma osoby, która nie słyszała o Marii Skłodowskiej-Curie. Swoimi pionierskimi działaniami na stałe zapisała się w świecie nauki i na razie jest jedyną kobietą uhonorowaną dwiema przyrodniczymi Nagrodami Nobla. 4 lipca minęło dokładnie 86 lat od jej śmierci.
Gość Dzień Dobry TVN charakteryzator Waldemar Pokromski w branży filmowej uważany jest za ikonę profesjonalizmu. I to na całym świecie. Od wielu lat współpracuje z największymi, np. ze Stevenem Spielbergiem, Oliverem Stone'em i Romanem Polańskim. Obecnie pracuje przy filmie o życiu Marii Skłodowskiej-Curie, którego premiera jest zaplanowana na 2016 rok. Rolę polskiej noblistki powierzono Karolinie Gruszce. Czy lubi filmy, przy których musi długo charakteryzować aktorów? Czy zdarzało mu się kłócić z aktorem o charakteryzację? Gdzie uczył się swojego zawodu?